V novém seriálu Deníku se podíváme do Karlových Varů a zaměříme se na někdejší proluky, kde došlo ke zbourání původních domů mnohdy i před mnohými desetiletími. Veřejnost si na jejich absenci logicky navykla, takže následná výstavba nových domů se ne vždy lidem zamlouvala. Také se podíváme na domy, které prošly výraznou rekonstrukcí.

V tomto díle přinášíme současný pohled na Mariánskolázeňskou ulici, která je typickým příkladem toho, jak proti sobě stály zájmy investorů a památkářů. Konkrétně jde o Quissisanu, Carlsbad Clinic a Carlsbad Plazu. Z památkově chráněných domů totiž zůstaly v podstatě jen čelní stěny, vnitřky byly kvůli údajnému havarijnímu stavu vykuchány a nahrazeny novou vestavbou. Dnes mají všechny tři podobně zdobenou vizáž. Carlsbad Plazu ještě v polovině února "zdobí" navíc vánoční mašle…

Vysoká pec v Šindelové
Unikátní vysoká pec se líbí svatebčanům i návštěvníkům z Austrálie

Za zatáčkou za Císařskými lázněmi ale stále stojí malebný kostelík svatého Petra a Pavla, poblíž se otevřela zážitková restaurace. Člověk tu má pocit, že snad ani není v Karlových Varech. Kupodivu se právě v této části ulice nacházejí i obyčejné provozovny, jako třeba opravna bot.

Mariánskolázeňská ulice se má dočkat zásadní revitalizace a má se společně s Novou Loukou stát takzvaným Divadelním korzem. Proměnou má projít také parčík, kde se nachází Havlova lavička. Největší ostuda, Císařské lázně, se dočkala opravy. Z jedné strany je už dokonce odhalena fasáda po rekonstrukci.