V novém seriálu Deníku se podíváme do Karlových Varů a zaměříme se na někdejší proluky, kde došlo ke zbourání původních domů mnohdy i před mnohými desetiletími. Veřejnost si na jejich absenci logicky navykla, takže následná výstavba nových domů se ne vždy lidem zamlouvala.

Také se podíváme na domy, které prošly výraznou rekonstrukcí. V tomto díle přinášíme současný pohled na Moskevskou ulici.

Zatímco mnohé ulice, objekty či čtvrtě po revoluci, které nesly název spojující s totalitními dobami, měnily svá jména, Moskevská zůstala. Právem je tato ulice hlavní, která přivádí chodce i auta do obchodně správního centra města, protože má co nabídnout.

Ilustrační foto
Ve Staré Roli srazilo auto malé dítě. Utrpělo vážná zranění

Zatímco část poblíž centra zdobí skutečně výstavní vily, směrem k Tuhnic se domy mění, ale i některé z nich si zaslouží obdiv. Většinu domů v Moskevské ulici již vlastníci nákladně opravili, jiné na zásadní obnovu ještě čekají.

Míst v Moskevské ulici, kde se postavily nové domy, tu na rozdíl od jiných čtvrtí tolik není. Nedocházelo tu ani k bourání, ani k většímu zastavění proluk. Novostavbou je tak snad jen Komerční banka vedle magistrátu města. Zásadní přeměnou ale prošlo náměstí Dr. Horákové, kde se ještě za totality scházeli lidé po průvodech. Místu ale i po 20 letech schází nějaké konkrétní poslání. Velkou změnou prošlo i prostranství před Základní školou dukelských hrdinů. Kdekdo si ještě určitě vzpomene, že mezi chodníkem a školou rostly vzrostlé stromy.