V novém seriálu Deníku se podíváme do Karlových Varů a zaměříme se na někdejší proluky, kde došlo ke zbourání původních domů mnohdy i před mnohými desetiletími. Veřejnost si na jejich absenci logicky navykla, takže následná výstavba nových domů se ne vždy lidem zamlouvala.

Také se podíváme na domy, které prošly výraznou rekonstrukcí. V tomto díle přinášíme současný pohled na svahy nad chrámem Maří Magdalény, tedy Moravskou a Kolmou ulici a také Petřín.

Petřín si zachoval svou typickou nostalgickou tvář, kde má i Karlovarák pocit, že snad zabloudil do zcela jiného města. Také Kolmá ulice neprošla zásadní proměnou, tedy především její horní část. V té spodní stále stojí historická tělocvična, která vyhořela a její majitel usiluje o její zbourání. A vyrostlo tu několik nových hotelů.

Ilustrační foto.
Jízdné v Karlovarském kraji podraží, může jít až o 10 procent

Zato Moravská je téměř k nepoznání. Proluky v atraktivní dolní části u Maří Magdalény zaplnily moderně vypadající hotelové komplexy, z nichž některé doslova hýří kýčem. Stávající domy v prostřední části ulice, kde byly oblíbené restaurace jako Modrá palma či Badys, také nahradily moderní hotely. V nové zástavbě přesto odolává stále jeden malinký původní dům i s jeho majiteli - Karlovaráky.

Zda se inovace povedla či nikoliv, ať posoudí čtenáři sami.