Halda pořezaných stromů a těžká technika v plném nasazení. Tak to nyní vypadá v Tuhnicích poblíž řeky Ohře, kde město Karlovy Vary buduje volnočasovou plochu zvanou Náplavka. Čilý stavební ruch ovšem nijak neomezuje sousedící cyklostezku. Právě ta byla důvodem, proč magistrát začal s realizací projektu až po ukončení Mezinárodního filmového festivalu. Jak totiž vysvětloval mluvčí radnice Jan Kopál, v době filmové přehlídky se kolem cyklostezky vyskytoval větší pohyb lidí, protože lokalitou vede třeba jedna z hlavních tras pro festivalová kola Rolava – Thermal.

"Celá lokalita Náplavky bude rozdělena do pěti úseků, každý z nich bude určen jiné věkové či zájmové kategorii. Bude zde tak vyčleněná část pro děti s vodním světem, na jednom úseku budou moci senioři cvičit, bude tu plocha pro koncerty a různé výstavy, plocha pro grilování i část pro psí agility, počítáme tu i s pláží," nastínil před časem náměstek primátorky Petr Bursík. Dodal, že město toho chtělo na Náplavce mnohem více. Vzhledem k tomu, že jde ale o aktivní záplavovou zónu, tak se muselo hodně omezit. "Počítáme ovšem, že v rámci tohoto projektu zpřístupníme lidem i řeku," doplnil.

Ilustrační foto
Kvůli suchu omezí vodohospodáři na Karlovarsku odběr vody z potoků i řek

Pobřeží kolem Ohře v Tuhnicích bývalo v minulosti totiž hodně oblíbené. Lidé se v řece koupali, po Ohři plul dokonce výletní parník. O jeho znovuzprovoznění kdysi dokonce vedení města uvažovalo, ale kvůli zanesení koryta není řeka pro taková plavidla splavná.

Zakázku za 37,5 milionu korun bez DPH vyhrála společnost Videst, která má na realizaci 15 týdnů od podepsání smlouvy. Předpokladem tak je, že bude do října hotová.