Oslovila je ve čtvrtek dopoledne s tím, že je z pojišťovny a manželům veze odškodnění za utrpení za války. Důchodci přišli o tisíce korun.

„Představila jako paní Nováková. Její historce lidé uvěřili a pustili ji do bytu. Tvrdila jim, že veze odškodnění tisíc korun. Přitom muži v kuchyni bytu předala bankovku pět tisíc korun s tím, že nemá drobné. Muž tedy odešel do vedlejší místnosti peníze rozměnit. Mezitím žena telefonovala z kuchyně mobilním telefonem. Poté, co se muž vrátil s rozměněnými penězi, řekla, že asi zapomněla zavřít vchodové dveře. Po chvilce přišla zpět do kuchyně, kde starší pár seděl, a přitom přivřela dveře z kuchyně do chodby tak, že přes ně nebylo vidět na chodbu. Toho využil další pachatel, který z bytu sebral 40 tisíc korun a vkladní knížku,“ vylíčila mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.

Jelikož se jedná o frekventované místo v sokolovské ulici Závodu míru žádá policie občany o pomoc při pátrání po pachatelce, případně pachatelích. „Žena měla blond vlasy, bílé sportovní oblečení a se zadrháváním mluvila špatně česky. Patrně přijela osobním automobilem,“ řekla mluvčí.

Policie po pachatelích intenzivně pátrá. Kávová včera upozornila na možnost, že scénář budou podvodníci chtít opakovat.