Mistrovství se zúčastnilo přes 2000 závodníků z 31 zemí Evropy ve všech věkových kategorií. „V kategorii kata masters Veterans A oba dva policisté předvedli, že stále patří mezi světovou špičku. Major Krhut nedal svým soupeřům šanci a tuto kategorii s obrovským náskokem vyhrál. Nadpraporčík Vrabec předvedl ve finále také vynikající výkon, v této kategorii skončil na neoblíbeném čtvrtém místě,“ informovala policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Dále se policisté předvedli v kategorie kumite týmů. Tato kategorie je pro oba dva policisty srdcovou záležitostí, protože od roku 2015, co vznikl veteránský tým ČR, vždy zajistili pro ČR medailovou pozici. I tentokrát se očekávalo, od týmu složeného z Krhuta, Vrabce, Daniela Pekuniaka a Michala Kyncla, medailové umístění. A toto se také povedlo, tým ČR převálcoval postupně všechny své soupeře a stanul na stupni nejvyšším.

Poslední kategorií bylo kumite jednotlivců Veterans A. V této kategorii se dařilo majoru Krhutovi, který se probojoval až do souboje o finále, kde nestačil na závodníka z Anglie, se kterým prohrál v prodloužení. Během jednoho dne tak získal třetí medaili, tentokrát barvy bronzové. „Oba dva policisté tak navázali na své úspěchy z minulých let a je vidět, že karate je jejich velkou vášní. Gratulujeme a přejeme jim mnoho dalších úspěchů v jejich sportovní kariéře,“ dodala Böhmová.

Ilustrační foto.
Věčně mladí, a teď i řádně rozhádaní