Ačkoliv celou záležitost odložila. Trestní oznámení na neznámého pachatele podalo současné hejtmanství, protože nevědělo, kdo si parkovací karty objednal a kdo je využíval. Jasno bylo pouze v tom, že Karlovarský kraj za ně od 1. ledna roku 2011 platil ročně 8 900 korun. „Kauza se musí znovu prošetřit. Chceme od police zpětnou vazbu. V Garážích přece existuje kamerový systém a evidence,“ zdůvodnila neústupný postoj kraje hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO). Ta neváhala, a s celou záležitostí seznámila i nejvyšší státní zástupkyni Lenku Bradáčovou. A její pokyn musí police případ znovu otevřít.
Hejtmanství totiž neví, kdo si parkovací karty objednal a kdo je využíval.

Smlouva na tato tři stání nebyla podle hejtmanky Vildumetzové krajskou radou nikdy schválena. „Podařilo se nám pouze zjistit, že parkovací karty byly objednány prostřednictvím odboru vnitřních záležitostí. Stejně tak nevíme, pro koho byla tato parkovací stání určena. Na naše dotazy nikdo nereagoval a hejtmanův řidič uvedl, že zde nikdy neparkoval. Jediná informace, kterou jsme obdrželi, je, že to pravděpodobně využíval hejtman a ředitel krajského úřadu,“ nastínila v začátcích problém hejtmanka, podle níž byl porušen zákon.

A nadále trvá na prošetření, protože kraj se podle ní musí řídit efektivně, hospodárně a účelně. Parkovací karty byly objednány za koalice sociálních demokratů a KSČM. Jenomže bývalý hejtman Martin Havel (ČSSD) v tom žádnou senzaci a protiprávní jednání nevidí. „Vědě jsem o nich. Využívali je politici a vedoucí úředníci, kteří jednali na karlovarském magistrátu či ve městě. Nikdo si je ale privátně nepůjčoval,“ uvedl Havel v době, kdy se kauza rodila. On sám parkovací kartu využil přibližně desetkrát. Kdo parkovací místa objednal, to neví. Krajský zastupitel a bývalý hejtmanův náměstek Jaroslav Borka (KSČM) parkovací kartu nevyužil ani jednou.

Karlovarský primátor Petr Kulhánek
Starostové po překvapivé rozluce s lidovci sestavují vlastní kandidátku