Jako předseda představenstva společenství vlastníků bytového domu v Horské ulici v Bochově měl využít příležitosti při opravách v domě a mezi dílčí objednávky zahrnout i instalaci vchodových dveří v rodinném domě, ve kterém u svých rodičů žije jeho přítelkyně.

Společenství vlastníků bytů tak údajně ukrátil zhruba o 25 tisíc korun. „Abych pravdu řekl, ani nevím, jak se na to přišlo,“ řekl včera Deníku člen představenstva sdružení, který nechce být jmenován. Sdělil jen, že práce na domě vlastníků – šlo o výměnu oken a zednické práce, se prováděly loni v létě. „Vyšetřování je ukončeno a státní zástupkyně už obdržela návrh na podání žaloby na uvedeného policistu,“ sdělila včera Deníku náměstkyně krajské státní zástupkyně v Plzni Dagmar Lindelthálová.

Dodala, že státní zástupkyně by měla do konce měsíce rozhodnout, zda žalobu vznese. Bochov je rozdělen na dva tábory. Jedni policistu, kterého policejní ředitel na začátku roku do ukončení případu postavilmimoslužbu, hájí, druzí se domnívají a naznačují, že `toho může mít na svědomí víc.