Zapomenuté doklady a svršky sedmatřicetiletého muže na břehu řeky Ohře v Lokti zaměstnaly v pondělí odpoledne desítky záchranářů. Ti rozjeli rozsáhlou pátrací akci, neboť měli podezření, že muž mohl do řeky spadnout a utonout. Na místě zasahovali potápěči na člunech, hasiči a policisté se psovody.

Pátrací akce. Hasiči a policisté pátrali na řece po muži, jehož věci se našly na břehu.

Záchranáři prohledávali tok řeky Ohře například i pod loketským hradem a dokonce nechali upustit její hladinu, aby měli pátrání jednodušší.

Díky všímavé obyvatelce se však záchranáři dozvěděli, že byl muž spatřen několik kilometrů od místa, kde byly doklady nalezeny. Na místo se tak okamžitě rozjeli policisté, kteří muže našli. Byl údajně pod vlivem alkoholu a šplhal do zalesněné stráně. „Policisté při pátrací akci nalezli muže několik kilometrů od místa nálezu věcí díky všímavosti obyvatelky Lokte. Muž byl živ a zdráv," řekl policejní mluvčí Pavel Valenta.

Místní jen netrpělivě sledovali, jak pátrání probíhá. „Už jsme tu pár utopených v uplynulých letech měli, tak jsme čekali, co se stalo teď. Šlo naštěstí jen o tuhle teď už úsměvnou náhodu," řekl Kristián Šujan z Lokte, který vše sledoval.