Po roce a půl zavítal do porcelánky v Nové Roli současný předseda vlády Petr Nečas. Premiér se chtěl seznámit s aktuální situací v závodě, který byl před několika měsíci na pokraji krachu.

„Premiér přijel zhodnotit situaci v porcelánce, kterou řešil už jako ministr práce a sociálních věcí. Kromě porcelánky se mu budeme snažit vysvětlit i důležitost rychlostní silnice R6,“ uvedl Werner Hauptmann, primátor Karlových Varů.

Právě město Karlovy Vary pomohlo v době krize porcelánce částkou osm milionů korun na platy zaměstnanců. „Petr Nečas se chtěl podívat jak nyní závod prosperuje a jak se znova rozjíždí. Jsem rád, že jsme mohli zprostředkovat návštěvu současného premiéra v době, kdy porcelánka neměla peníze na mzdy svých zaměstanců. I on pomohl zachránit závod,“ řekl Josef Pavel, bývalý hejtman kraje, který premiéra závodem provázel. Porcelánka v současné době zaměstnává zhruba 220 lidí. „Hodně nám tehdy pomohla změna zákona, o kterou se tehdy postaral právě Petr Nečas. Bez finančních příspěvků bychom to také neustáli,“ konstatoval Miroslav Pilný, ředitel porcelánky.

Spokojenost se stavem závodu potvrdil i premiér. „Jsem rád, že je závod opět v provozu. Je velmi důležité, že provoz byl zastaven pouze na dva měsíce a nyní porcelánka poskytuje lidem opět práci,“ uvedl současný předseda vlády Petr Nečas.