Přestože majitel Jiří Kubernát byl s jejím vysokým stupněm březosti obeznámen, nechal krávu spolu s ostatními v extrémním horku na pastvě. Když pak začala rodit dvojčata, po prvním teleti nejspíš dostala infarkt a pošla jak ona, tak druhé tele. „Toto plemeno Limuzine je přizpůsobené venkovnímu chovu po celý rok. Krávy jsou na to zvyklé a na pastvě skutečně celý rok žijí.

Ty březí tu jsou až do porodu,“ vysvětluje Jiří Kubernát. Majitel dále dodává: „Jedno tele jsme odtelili a následně dali k ostatním kravám, ale těžký porod a dnešní horko způsobilo, že porod druhého telete se nezdařil a kráva pošla. Samotnému porodu asistoval spolu se mnou hospodář a zootechnička.“ Na otázku, jak v takových parných dnech zabezpečuje chovatel dobytku pitný režim, Jiří Kubernát odpovídá: „Každý den na pastvu dovážíme vodu a ve výběhu je lesík, kam se zvířata můžou ukrýt.

Dá se říct, že hospodáři jsou na tom v těchto dnech hůř, než zvířata na pastvách.“ Úhyn zvířete už byl nahlášen na kafilerii a majitel doufá, že si pro něj tamní pracovníci přijedou ještě dnes. Díky horku se totiž tělo rozkládá rychleji, než je běžné.