Logo Deník na návštěvě.Zdroj: Deník

„Objekt je koncipován i jako krizové centrum se samostatným záložním zdrojem tak, že v případě nutnosti zde naši obyvatelé najdou azyl a budou zde moci případně i přenocovat,“ vysvětlil starosta Vlastimil Ondra.

Nová hala se staví na místě někdejšího bazénu. Obec vyšla na 52 milionů korun a přispělo na ni Ministerstvo financí 20 miliony korun. „Její zprovoznění oživí i kulturní život v obci, protože bude sloužit i pro pořádání různých školních a školkových akcí, například besídek, ale i pro konání plesů, sportovních turnajů a dalších akcí, “ doplnil starosta.

Vedení obce nemyslí v rámci investic jen na kulturu a sport, ale i na bydlení pro místní. „Postavili jsme za přibližně deset milionů čtyři nové byty pro seniory. Jde o bezbariérové bungalovy se zahrádkami, krytým parkováním. Byty jsme už přidělili novým nájemníkům -seniorům, kteří bydleli v panelových domech. Uvolněné byty jsme nabídli mladým lidem,“ pokračoval Ondra.

Potůčky se také pustily za 13 milionů do rekonstrukce bývalé fary. I ta bude částečně sloužit pro bydlení. „V přízemí se budou nacházet různé provozovny, například kadeřnictví. Nahoře pak budujeme pět obecních bytů, i na tuto akci se nám podařilo získat dotaci cca 7,5 mil.,“ uzavřel starosta.