A primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) včetně náměstků přiznali, že jednou z uvažovaných variant budoucího řešení celého areálu je jeho definitivní zrušení. „Jenom 800 tisíc by nás stála běžná údržba. Další miliony by bylo třeba vložit do opravy. Proč minulé vedení města do kina neinvestovalo a vše nechalo dojít tak daleko?“ důrazně připomněl náměstek Petr Bursík (ODS), že současná koalice hasí to, co nezavinila.

K petici, kterou lidé za další provoz letního kina podepisují na internetu a snaží se uspořádat sbírku na jeho opravu, primátorka Ferklová uvedla, že město má připraveny argumenty, jak odpovědět. „Letní kino, v němž se konají tak tři akce do roka, které sponzoruje město, a publikum na nich chybí, nelze srovnávat například s navštěvovaným amfiteátrem v Lokti. Ať přijde někdo, kdo dá kinu náplň a zafinancuje ho. Proč máme investovat veřejné finanční prostředky do něčeho, co nefunguje,“ odmítla kritiku primátorka.

Podle náměstkyně Hany Zemanové (Karlovaráci) by se kino mělo zrušit. „Je to přežitek. Byť se minulé vedení města sebevíce snažilo a i rozdávalo vstupenky zdarma, diváky do kina nepřilákalo,“ zdůraznila náměstkyně Zemanová. Na dotaz, zda se o pozemky letního kina, které by se po jeho zrušení staly nejlukrativnějšími, kterými město disponuje, náměstek Bursík uvedl, že o ničem takovém neví. Stejně tak náměstek není informován o tom, že by je areál chtěl využít ke svému rozšíření o chybějící ubytovací kapacity sousední Poštovní dvůr.

Ilustrační foto.
Město chce další kruhový objezd