Poutní maraton je jedinečný svou kombinací pohybu, kulturního zážitku a charitativního cíle. Ambasadoři letošního ročníku, kteří se osobně akce zúčastní, jsou Antonín Jalovec a Karel Tyrpekl mladší, záštitu poskytl plzeňský biskup Tomáš Holub.

Na trase dlouhé 42,2 km si účastníci mohou vybrat, zda absolvují maraton během, chůzí, na kole či koloběžce. Cílem je nejen sportovní výkon, ale také vnímání krásy krajiny a poutních míst, kterými trasa vede. Akce je otevřená všem – od běžců po rodiny s dětmi.

Tradiční trasa maratonu je následující:

- Cheb – Maria Loreto (10 km) - Waldsassen (21 km) – Kappl - Zelená Hora - Cheb (42 km)

Start maratonu je v 8.45 hodin v chrámu sv. Mikuláše a Alžběty. Po zahajovacích zdravicích a organizačních pokynech následuje rozcvička pod vedením ultramaratonce a dlouholetého partnera Poutního maratonu Miloše Škorpila. V 9 hodin odstartují všechny kategorie společně před kostelem. Účastníci mohou na trasu vyrazit kdykoli po registraci.

Dětský den s vodními záchranáři se konal na koupališti Lido, podívejte se
Dětský den s vodními záchranáři se konal na koupališti Lido, podívejte se

Doporučené startovné činí minimálně 300 korun. Celý výtěžek z akce bude věnován na podporu mobilního Hospice Sv. Jiří, který poskytuje služby umírajícím lidem v domácím prostředí na Chebsku. Startovné je možné zaplatit podle možností každého účastníka, ale každá velkorysost je vítána.

Nejpohodovější maraton pro celou rodinu

Poutní maraton je ideální příležitostí pro rodiny, přátele i jednotlivce, jak si společně užít sportovní den a podpořit dobrou věc. Účastníci mohou zvolit jakoukoli trasu a způsob pohybu, který jim vyhovuje, a přitom přispět na činnost Hospice Sv. Jiří. Akce nabízí možnost zapojení se podle aktuálních možností a preferencí každého účastníka.

Přijďte se zapojit do tohoto jedinečného sportovně-kulturního dne a podpořte Hospic Sv. Jiří svou účastí nebo finančním příspěvkem. Více informací o startovném, možnostech darování a dalších podrobnostech najdete na webových stránkách akce.

Akci pořádají Farní charita Cheb, Běžecká škola Miloše Škorpila a Hospic Sv. Jiří.