Dalibor Nesnídal je znám i jako rytec skla, sochař, muzikant, ale hlavně jako malíř a ilustrátor. Jeho ilustrace se například pravidelně objevují v knihách Josefa Formánka. Vernisáž kreseb z knihy spolu se slavnostním křtem mohou zájemci navštívit už ve čtvrtek 25. června v muzeu ve Žluticích. Akce startuje v 17:00.

Autor publikaci připravoval poměrně dlouho. Důvodem byla práce ve volném čase, a to zejména po večerech. Impulzem k její realizaci pak byla spolupráce s paní doktorkou Hanou Hnykovou ze Žlutic. „Hana Hnyková se v minulosti podílela na akci nazvané Cesta za pověstí a oslovila mě, zdali bych nevytvořil ilustraci k jejímu textu na stezce. Poté jsem se o tuto tematiku začal více zajímat a zjistil jsem, že pověsti z okolí Žluticka nikde v knižní formě neexistují," informoval autor.

Vrch Vladař jako krajinná dominanta mikroregionu leží v téměř sedmisetmetrové nadmořské výšce na pravém břehu řeky Střely a je opředen mnohým tajemstvím a bouřlivou historií, jak dokazují i archeologické výzkumy. „Při svém pátrání po pramenech ke knize jsem narazil na pana Vorla z Manětína, který na sklonku života vydal na vlastní náklady takové menší sešítky právě s pověstmi z okolí hory. Jeho sbírky k vydání publikace také pomohly," doplnil Nesnídal.

Kniha se dočkala dvoutisícového nákladu. K dostání pak bude v karlovarské krajské knihovně nebo v infocentrech po okolních obcích.