V době příjezdu hasičů na místo byla hala o rozměrech 20 x 100 metrů celá zasažená požárem. „Oheň se navíc přes krytý dopravní pás šířil do další haly. Operační středisko tak vyhlásilo třetí stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo 13 jednotek hasičů a 20 kusů zásahové techniky včetně dvou žebříků,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Uvnitř hořící haly byl podle informací od zaměstnanců firmy řezací stroj na recyklovaný odpad, velké množství tohoto recyklovaného odpadu a také několik svářecích souprav a dalších tlakových lahví. Hasiči se zaměřili na likvidaci požáru v dopravníku, aby zabránili rozšíření požáru do vedlejší haly. „Zároveň bylo nutné ochlazovat a vynést všechny tlakové lahve z objektu. V průběhu požáru se zřítila prakticky celá střecha hořící haly. Pod kontrolu dostali hasiči požár po třech hodinách zásahu,“ poznamenal Kasal.

Na místě zasahující jednotky zůstaly celou noc, během které dohašovaly další ohniska, která se na různých místech požářiště rozhořela. Dohašování pokračovalo ještě ve středu dopoledne. Při požáru se nikdo nezranil. „Příčina požáru je v šetření, na místo byla vyslána také výjezdová skupina Technického ústavu požární ochrany,“ dodal mluvčí.