Oblíbená Ježíškova pošta bude fungovat i v letošním roce. Přestože se rozběhne až 1. prosince, tak už nyní je infocentrum na Božím Daru zaplavené nejrůznějšími pohlednicemi a přáníčky.

„Pozdravy už nám skutečně přicházejí. Odhaduji, že jich tady máme zhruba pět set nebo šest set. Samozřejmě jich ale v prosinci bude rapidně přibývat,” uvedla Alena Řehořová z božídarského infocentra, které má poštu na starosti.

Ježíškova pošta funguje od roku 1994. Do Ježíškovy speciální poštovní schránky může každý dětský i dospělý návštěvník během celého roku vkládat svá přání. V prosinci pak přání rozešle Ježíšek adresátům. Ti, kteří se na Boží Dar nedostanou osobně, mohou svá přáníčka zaslat na poštu Boží Dar. Ježíšek tato přání rozešle v prosinci spolu s ostatními. Každý rok se na přáních objevuje nové speciální vánoční razítko.

Pošta bude fungovat až do 23. prosince. Žádosti o orazítkování chodí z celého světa. „Skutečně je řada míst velmi zajímavá,” dodala pracovnice infocentra.
„Ježíškovu poštu využívám každoročně, je to tradice,” konstatoval Karlovarák Jiří Hájek.

Lidé posílají poštu po celý rok. Oblíbená je také Ježíškova stezka.

„Ježíškova cesta je plná zábavy a úkolů pro malé i větší děti, které si mohou vybrat, zda se vydají na celý 12,9 km, nebo zkrácený okruh 5,6 km. Na její trase plní různé úkoly, které zapisují či zakreslují do kartičky, kterou si předem vyzvedly v Infocentru Boží Dar. Tam také po odevzdání vyplněné kartičky dostanou malé dárky,” informuje web města Boží Dar.