Farma Žalmanov byla v Karlovarském kraji hostitelem projektu, který putuje po celé republice a v každém regionu má jednu zastávku. „Přihlásili jsme se do Poznej svého farmáře proto, že nám to přišlo jako skvělý způsob propagace. Jelikož jsme malá, rodinná farma, nemáme čas ani lidi objíždět farmářské trhy v okolí, tohle je skvělý kompromis, lidé přijeli k nám," řekla majitelka Farmy Žalmanov Alena Králová.

Se značkou Regionální potravina přijel do Žalmanova i ředitel Střední zemědělské školy Dalovice Zdeněk Perlinger. „Máme s potravinami celkem 16 zastávek, nyní jsme v polovině. Vzhledem k počasí jsme dovezli ty trvanlivější výrobky, tedy pečivo, klobásy a některé druhy sýrů. Akce tady má velmi sympatický průběh, během dopoledne nás návštěvníci téměř vykoupili. Jsem rád, že je o potraviny regionálních výrobců takový zájem," usmívá se Perlinger.

Své výrobky představil v Žalmanově také Vojtěch Veselý z Biostatku Valeč. I ten byl pořadatelstvím v podstatě sousední farmy nadšen, stejně tak hojnou návštěvností a tím, že lidé se skutečně zajímali o lokální produkty a i je rovnou nakupovali.

Série akcí Poznej svého farmáře slouží ke zviditelnění místních výrobců.

„Priorita je, aby obyvatelé dané lokality zjistili, že si mohou například ovčí sýr koupit přímo na statku ve vedlejší vesnici, navíc osobně od jeho výrobce, a nemusejí pro něj desítky kilometrů do supermarketu. Loni byl první ročník a již letos máme od farem, které se jej účastnily, skvělé ohlasy. Lidé o nich vědí a mají zájem nakupovat přímo u nich. Takže účel akce plní," pochválila myšlenku propagování místních producentů potravin Lucie Gnojková z Ministerstva zemědělství.