Důvod? Ozbrojený jedinec by mohl podle karlovarských radních narušit chod a průběh zasedání zastupitelstva. Opatření se kromě zastupitelů samotných týká i veřejnosti.

Ke změně jednacího řádu a zákazu zbraní na jednání karlovarského zastupitelstva přistoupili radní poté, kdy na posledním jednání volených městských zástupců přišel ozbrojen právě radní a jednatel KV Areny Vladimír Kvasnička (nez.). Nad hysterií, která se po odhalení jeho zbraně strhla, žasl. „Vůbec to nechápu. Mám zbrojní průkaz a nic jsem neporušil. Chtěl jsem si po zasedání jít zastřílet, takže jsem si zbraň vzít musel. V autě jsem ji nechat nemohl," vysvětlil. A dodal, že ho zradilo jeho sako. „Zbraň musí být skryta, ale odhalený rozparek ji odhalil. Nabitá nebyla," vysvětlil Kvasnička nečekaný incident, protože pobouření zastupitelé okamžitě prosadili, aby byl zákaz nošení zbraní zapracován do jednacího řádu zastupitelstva a návrh byl většinou hlasů schválen.

Podle náměstka Michala Riška (ČSSD) ale tato úprava jednacího řádu vůbec nic neřeší. „Nejsem spokojen. Nemůžeme provádět žádné osobní prohlídky, nemáme k dispozici žádné bezpečnostní rámy, je to bezzubé opatřen. Smrtící zbraní může být třeba i normální propiska," uvedl náměstek, sám je majitelem zbrojního průkazu a pěti střelných zbraní. Zbraň vlastní i náměstek Čestmír Bruštík (nez.). Pořídil si ji kvůli podnikání, na jednání zastupitelstva ale ozbrojen nikdy nepřišel. "Zatím nebyl důvod ji nosit," vysvětlil s úsměvnou nadsázkou.

Zbraň ani zbrojní průkaz naopak nevlastní primátor Karlových Varů Petr Kulhánek a náměstek Jiří Klsák (oba KOA). „My jsme pacifisté," uvedli shodně.