Už jen pár dnů zbývá do zahájení opravy Bezručovy ulice v Karlových Varech, která slouží jako strategická spojka do lokality kolem ulice na Vyhlídce. Vedení města si je dobře vědomo, že to způsobí nemalé dopravní komplikace. Práce tady navíc mají trvat 30 týdnů. "Zakázku vyhrála firma Strabag, která má na realizaci třicet týdnů od podpisu smlouvy. Začít chceme co nejdříve," informoval náměstek primátorky Petr Bursík (ODS).

Rekonstrukce začíná v době, kdy enormně rostou ceny stavebního materiálu, některý navíc na trhu zcela chybí. To je právě případ i komplikované opravy Bezručovy ulice, kde ujíždí svah a propadají se chodníky. Zpevnění mají zajistit speciální vzpěry. Vedení města přesto doufá, že rekonstrukce se uskuteční bez větších komplikací. "Náklady se nám nakonec vyšplhaly na 39 milionů korun bez DPH, což je o sedm milionů více, než jsme předpokládali," konstatoval Bursík.

Po dvouleté pauze se ve Františkových Lázních uskutečnilo tradiční zahájení lázeňské sezony.
Budíček, stovky lidí, hudba. Františkovy Lázně vstoupily do 229. lázeňské sezóny

Jak dodal náměstek primátorky Tomáš Trtek, město ale nemohlo akceptovat případnou inflační doložku smlouvy, protože to současné legislativa neumožňuje. Inflační doložku začala v posledních týdnech používat řada stavebních firem právě kvůli neustále rostoucím nákladům. Zaručuje jim, že mohou původní cenu navýšit o určité procento. "Pro nás ale zůstává cena za dílo neměnná, a to i přesto, že čtyřicet procent materiálu na Bezručově ulici bude tvořit železo," konstatoval Trtek. Právě železo je přitom aktuálně velmi nedostatkovým zbožím. "Víme o tom, ale předpokládáme, že zhotovitel si pořídil dostatečné zásoby, takže tato zakázka nebude ohrožena," poznamenal náměstek Trtek.

Rekonstrukce se týká úseku od křižovatky s Havlíčkovou ulicí až po bývalé Jaro. Jak před časem uvedl náměstek Bursík, místem se bude jezdit kyvadlově, to znamená, že bude uzavřen jeden jízdní pruh, druhý zůstane v provozu. Původně se zamýšlelo, že se Bezručova ulice celá uzavře a objízdná trasa bude přes ulici 5. května. "Práce mají zasahovat i do termínu filmového festivalu. Chceme ale, aby během této doby bylo dopravní omezení v této lokalitě co nejmenší," dodal Bursík.