Stačí ovšem chvíle nepozornosti a člověk snadno přehlédne, že je něco jinak. Kvůli rozdílům tak mnozí musí překopat plány na start rodinné dovolené. Za vším stojí právo ředitelů základních škol na udělení ředitelského volna. „Jeden vnuk má prázdniny ode dneška a další, který navštěvuje jinou základku, až od středy. Kromě toho, že se pošťuchují, že jeden má léto dřív, musím překopat dovolenou. Takhle vezmu na chatu napřed jednoho a pak druhého," uvedla Dagmar K. z Karlových Varů. „S manželem jsme naplánovali rodinnou dovolenou od 1. července. Jenže našemu synovi skončí škola už dnes a my musíme narychlo řešit, kdo ho pohlídá v pondělí a v úterý. Přeci jen je žákem prvního stupně a doma ho samotného nenecháme," doplnila další Karlovaračka Anna Krásná.

V kompetenci ředitelů škol je možnost využít pět dnů takzvaného ředitelského volna za rok. „Pokud jim tyto dny zbyly, mohli je využít právě nyní na konci roku a předat vysvědčení už dnes," dodala krajská mluvčí Jana Pavlíková.

Nový školní rok pak začne jednotně, a to v úterý 1. září. S výjimkou ZŠ Kollárova. Tady v případě, že nebude provedena rekonstrukce budovy v termínu, bude začátek posunut o pět dní.

Jak končí škola v Karlových Varech

ZŠ Mozartova 26. 6.

ZŠ Poštovní 26. 6.

ZŠ Dukelských hrdinů 26. 6.

ZŠ JAK Kollárova 26. 6.

ZŠ a ZUŠ Šmeralova 30. 6.

ZŠ 1. máje 30. 6.

ZŠ jazyků Libušina 30. 6.

ZŠ Konečná 30. 6.

ZŠ Krušnohorská 30. 6.

ZŠ Truhlářská 30. 6.