Vánoce se kvapem blíží a je to vidět i v karlovarském psím útulku. Lidé mají větší zájem o psy a někteří přinášejí také krmivo, aby zvířata obdarovali.
Potvrdil to Martin Čermák, provozovatel útulku. „Řekl bych, že lidé jsou nyní opravdu takoví solidárnější. Nyní nám jich chodí hodně a donášejí nám krmivo. Psi tedy rozhodně nestrádají,” řekl Čermák.

Ten zároveň potvrdil, že útulek prošel rekonstrukcí a díky ní mají psi v útulku lepší podmínky. „Kotce jsou například dobře zajištěné proti větru a zimě. Snažíme se stále vylepšovat podmínky, samozřejmě podle našich finančních možností,” doplnil provozovatel.

Podle něj během posledního měsíce stoupl i počet lidí, kteří si pro psa přišli. „Je to i díky vašim článkům a internetu. Na našich internetových stránkách denně aktualizujeme informace o psech, kteří u nás přebývají. Lidé tedy mají z čeho vybírat. Důležitý je pro nás ale stejně osobní kontakt, neradi bychom psa dali někam, kde by mu nebylo dobře,” řekl Čermák.

Podle něj se také nestává, že by hned po Vánocích zaplavili útulek psi, kteří byli dárkem, jenž rychle omrzel. „Lidé už si podle mě začínají uvědomovat, že psi nejsou jen hračka na mazlení. Je s nimi spojená hodně práce a starostí. Navíc v dnešní době lidé nemají peníze, a proto si pořízení psa více rozmýšlí. Bohužel mě mrzí, že se jich zbavují v podstatě celoročně. Mám tady psy, kteří zde žijí už několik let a podle mých pesimistických představ už tady asi dožijí,” dodal provozovatel.

„Útulek podporuji, jak mohu. Vždy přinesu alespoň nějaké krmivo,” řekl jeden z návštěvníků karlovarského psího útulku.