Od středy 22. až do soboty 28. května je uzavřen železniční přejezd v Karlových Varech na starorolské ulici Závodu míru. Ten je součástí hlavního tahu z Karlových Varů na Nejdek. Řidiči, kteří se potřebují dostat na druhou stranu říčky Rolava, tak musí volit objízdnou trasu. Jedna trasa je přes Počerny až Mezirolí, druhá pak přes Rosnice až Bohatice. Karlovarská veřejnost se o uzavírce dozvěděla ovšem až se zpožděním.

„V městské části Stará Role v těchto dnech opravujeme křížení železniční trati s ulicí Závodu míru. Správa železnic zde bude do této soboty, tedy do 25. května, opravovat přejezdovou konstrukci včetně chodníkové části železničního přejezdu. Práce jsou koordinovány s městem, které provede opravu navazujících chodníků,“ vysvětluje mluvčí Správy železnic (SŽ) Dušan Gavenda s tím, že silniční uzavírka v nezbytném rozsahu byla v dostatečném předstihu projednána s Karlovými Vary.

Ilustrační snímek
Kraj chystá výstavbu obchvatu Veselova

Karlovarský magistrát informace o zásadní dopravní komplikaci zveřejnil na svých webových stránkách až ve čtvrtek 23. května, tedy den po zahájení uzavírky. O žádném dostatečném předstihu se v poskytnutí těchto informací nedá tedy rozhodně mluvit. A řidiči jsou hodně naštvaní. „Potřeboval jsem být ve středu v jedenáct hodin dopoledne v nejdecké léčebně dlouhodobě nemocných, měl jsem tam domluvenou velmi důležitou schůzku. Jel jsem z Karlových Varů standardně přes Starou Roli a nestačil jsem se divit, když jsem dojel k přejezdu a ten byl zavřený. Musel jsem se tak vracet do Rybář a jet zadem přes Rosnice. Nabral jsem tak zdržení dobrých 20 minut a velmi důležitou schůzku v Nejdku už jsem nestihl,“ postěžoval si redakci jeden Karlovarák.

Jak si redakce následně ověřila, magistrát města poslední informace o uzavírkách zveřejnil na svých webových stránkách 10. května, ale v této zprávě se o uzavření železničního přejezdu ve Staré Roli nic nepíše. Jak už bylo zmíněno, první zpráva o tom se na webu karlovarské radnice objevila až ve čtvrtek 23. května.