Oprava přejezdu je ovšem plánovaná na rozdíl od nedávné neočekávané havárie. Řidiči o tom vědí už delší dobu, proto mohou dopředu počítat s dopravními komplikacemi a vyvarovat se některým dopravně zatíženějším úsekům. Potíž je ale v tom, že železniční přejezd přetíná jedinou pravobřežní tepnu, která spojuje centrum města s jihozápadní částí města. „Bohužel, tak jsou Vary koncipovány,“ konstatovala vedoucí odboru dopravy karlovarského magistrátu Lenka Kůsová. „O uzavírce budou řidiči informováni dopravním značením, dopravní značení se bude týkat i objízdné trasy. Policie je na tuto mimořádnou situaci ve městě připravena a bude případně regulovat dopravu,“ dodala.

Oprava přejezdu je završením přestavby křižovatky ulic Šumavská a Západní, která začala v polovině letošního července. Od té doby je tam provoz omezený. Velký kolaps dopravy nastal na začátku školního roku, kdy se ucpávaly navazující dopravní tepny. Jenomže tenkrát policie provoz neregulovala.

Pomník v Karlových Varech.
Karel Schwarzenberg měl blízko k Becherovce. Stál u její privatizace

Vedoucí technického odboru zároveň potvrdila, že dokončením prací na přejezdu se řidičům otevře už daná křižovatka po kompletní přestavbě. „Ty termíny jsou souběžné,“ poznamenala.

Jak nedávno uvedl náměstek primátorky Tomáš Trtek, vedení města v souvislosti s velkými dopravními komplikacemi, které město kvůli uzavření přejezdu bezesporu čekají, uvažovalo o objízdné trase přes areál burzy. To je právě důkazem toho, že pravobřežní tepna nemá svou alternativu. „Napadl nás průjezd přes burzu, ale není to možné, protože tudy nevedou oficiální komunikace,“ povzdechl si před časem náměstek.

Parkovací automat. Ilustrační foto
Ve Varech je potřeba inovovat 14 parkovacích automatů. Spouští se nová kontrola

Železniční přejezd v Tuhnicích se dočká v rámci obnovy provozu lepší technologie. „Přejezd projde po stavební stránce kompletně opravou a bude vybaven technologií, která zajistí dlouhodobou stabilitu a kvalitu přejezdové konstrukce. Součástí prací je i oprava přechodů pro pěší. Stupeň zabezpečení přejezdu se v rámci této akce nemění. Oprava návazných úseků pozemní komunikace nebo chodníků je v režii města,“ vysvětlil mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

V souvislosti s uzavřením přejezdu dojde i k dočasným změnám na pravidelných linkách městské hromadné dopravy. To se týká spojů s označením 2, 3, 6 a 52.