„Jezdím tudy denně do zaměstnání a není to nic příjemného," postěžoval si Pavel Brož, který na Toužimsku žije.
Nebezpečí se podle něj skrývá v kluzkém povrchu bahnem zanesené silnice. „Já silnici naštěstí znám, ale co ten, kdo tady jede poprvé? Myslím, že by měl velké problémy před přejezdem dobrzdit, V případě, že by jel vlak, je neštěstí hotové," myslí si Brož.
Znečištěnou komunikaci mají podle něj na svědomí těžké vozy, které vyjíždějí z okolních lesů, kde firma z Hořovic těží dřevo.
„Na kolech tahají z lesů hlínu, teď na ni napršelo a je to jedna zablácená klouzačka," popisuje situaci u přejezdu Brož.
Ten už byl minulý týden na policejním oddělení v Toužimi, kde případ nahlásil.
„Oznámení jsme přijali a na místo vyjela hlídka. Případ ještě prošetřujeme, nicméně majitele firmy jsme kontaktovali a ten slíbil nápravu," uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová.
„Na místo pojede kolega, aby situaci na místě zmapoval. Musíme zjistit, jestli to jsou naše auta, nebo těch, kdo pro nás pracují," řekl Deníku Tomáš Kurka, který má v hořovické firmě na starost těžbu dřeva.
„Pokud se něco takového děje, dáme to do pořádku. Každopádně děkujeme za upozornění ," slíbil Kurka.
Podle policie má znečištěnou a zablácenou cestu uklidit původce nepořádku.
„Vozidla musí být očištěna tak, aby neznečistila komunikaci," citovala policejní mluvčí část zákona, který povinnost jednoznačně ukládá a specifikuje.
Čistý povrch silnice je podle odborníků důležitý právě v těchto dnech, kdy se rychle střídají teploty a mění počasí.
Nános bahna či hlíny po různých zemědělských, nebo stavebních činnostech ukrytý pod slabou vrstvou sněhu může být velmi nebezpečný. Obezřetní mají být proto řidiči především u výjezdů z polí, lesů a staveb. ⋌