„Ráno mi nateklo koleno. Nevím, od čeho to mám. Špatně jsem chodil. Tak jsem byl v karlovarské nemocnici na rentgenu. Vzali mi asi čtyřicet mililitrů vody a zítra v tom budu nějak pokračovat. Ale nebolí mě to. Dostal jsem tento nástroj,“ ukazoval premiér Babiš na hůl, která mu pomáhala v chůzi při exkurzi sklárny Moser.

Právě návštěva tohoto podniku byla jedním z klíčových bodů Babišova pobytu v Karlových Varech. Ten společně s ministrem průmyslu Karlem Havlíčkem a ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou řešili pokoronavirovou situaci v Moseru. Podnik si delegace nejdříve prošla a seznámila se tak nejen s některými zaměstnanci, ale i náročným provozem. Pak představitelé vlády řešili s vedením podniku problémy sklárny.

„Moser nás požádal, zda by mu stát mohl nějak pomoci. Zatím jsme se na ničem konkrétním nedomluvili. Budeme přemýšlet, jak je budeme moci propagovat,“ konstatoval premiér a dodal, že nevylučuje například zakoupení reprezentativních sklenic pro zahraniční delegace, které jsou hoštěny v Kramářově vile.