„Ráno mi nateklo koleno. Nevím, od čeho to mám. Špatně jsem chodil. Tak jsem byl v karlovarské nemocnici na rentgenu. Vzali mi asi čtyřicet mililitrů vody a zítra v tom budu nějak pokračovat. Ale nebolí mě to. Dostal jsem tento nástroj,“ ukazoval premiér Babiš na hůl, která mu pomáhala v chůzi při exkurzi sklárny Moser.

Právě návštěva tohoto podniku byla jedním z klíčových bodů Babišova pobytu v Karlových Varech. Ten společně s ministrem průmyslu Karlem Havlíčkem a ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou řešili pokoronavirovou situaci v Moseru. Podnik si delegace nejdříve prošla a seznámila se tak nejen s některými zaměstnanci, ale i náročným provozem. Pak představitelé vlády řešili s vedením podniku problémy sklárny.

Na místo přijelo několik policejních posádek.
VIDEO: Za rvačku před Tescem hrozí výtržníkům vězení

„Moser nás požádal, zda by mu stát mohl nějak pomoci. Zatím jsme se na ničem konkrétním nedomluvili. Budeme přemýšlet, jak je budeme moci propagovat,“ konstatoval premiér a dodal, že nevylučuje například zakoupení reprezentativních sklenic pro zahraniční delegace, které jsou hoštěny v Kramářově vile.