Pošta bude ve Fontáně fungovat až do 20 hodin ve všední dny, otevřeno bude mít i v neděli.

„Ano, mohu potvrdit, že se podařilo zakončit jednání a jejich výsledkem tak je, že od 2. října se v obchodním centru Fontána otevírá Pošta partner. Nepůjde tedy o klasickou pobočku České pošty, ale službu tam bude provozovat soukromý subjekt. Zpravidla to bývá obec, v tomto případě jde o soukromou osobu. Zákazníci nemusejí mít obavy, že by na ni některé poštovní záležitosti nemohli uplatnit, protože Pošta partner je plnohodnotnou alternativou pobočky České pošty,“ uvedl mluvčí státního podniku Matyáš Vitík.

Pošta ve Fontáně otevírá 2. října v 15.30. Jak Vitík doplnil, bude dvoupřepážková a ve všední dny bude lidem k dispozici od 10 do 20 hodin, kdy mezi 15. až 15.30 bude pravidelná pauza. O víkendech budou přepážky otevřeny od 12 do 16 hodin.

Ilustrační foto.
Smartwings omezuje počet letišť. Možná to povzbudí konkurenci, míní ředitelka

Otevření poštovních přepážek vítá i samotné vedení nákupního centra. „Uzavření České Pošty v únoru letošního roku bylo nejen pro zákazníky, ale i nájemce velmi omezující, proto jsme hledali cestu, jak tuto službu do obchodního centra vrátit. Podařilo se nám propojit se se zkušeným partnerem, který napříč Českem již několik takových poboček provozuje. Vnímáme, že dostupnost a bezbariérový přístup je naprosto klíčový a poštovní služby pro mnoho občanů nepostradatelné. Jsme velmi hrdí, že se nám podařilo i ve spolupráci s Českou poštou dojednat otevření provozovny a umožnit poskytování tolik žádané služby našim zákazníkům,“ reagovala manažerka Fontány Petra Ladanyi.

Pošta Partner otevírá přepážky ve Fontáně už 2. října.Pošta Partner otevírá přepážky ve Fontáně už 2. října.Zdroj: Deník/Jana Kopecká

Situace ohledně provozu pošt se nadále vyvíjí i v dalších velkých městech regionu. Od 1. října dojde ke zkrácení provozní doby v sobotu místo čtyř hodin na dvě na poště v Ostrově, otevřeno tak bude mít nově jen od 9 do 11 hodin. Původně přitom chtěl státní podnik sobotu v Ostrově zcela zrušit, po jednání s radnicí nakonec ale došlo ke kompromisu.

K pozitivnímu obratu došlo nakonec i v Aši, kde už téměř dva roky doručují zásilky České pošty pracovníci z Chebu a od té doby služba vykazuje mnoho nedostatků, pošta zkrátka adresátům nechodí. Po jednání starosty a generálního ředitele státního podniku nakonec došlo k dohodě a ašští doručovatelé se od 1. ledna obnoví. Město Aš České poště nabídlo, že jí vypomůže v náboru zaměstnanců, kteří by měli být ideálně místní. A pokud ne, podmínkou by měla být znalost místopisu, aby zásilky končily tam, kde mají.