Do konce září letošního roku musí město Karlovy Vary alespoň začít s rozsáhlou přestavbou dopravního terminálu u Městské tržnice. Pokud se tak nestane, Karlovy Vary přijdou o možnost čerpat na tuto akci finanční prostředky z programu Integrovaného plánu rozvoje města. Vedení radnice uklidňuje, že i když se nyní objevilo nečekané zdržení, práce u Tržnice do září určitě začnou.

„Už jsme obdrželi projektovou dokumentaci na provedení stavby, ta se ale musí přepracovat. Hledáme proto jiné řešení,“ vysvětlil náměstek primátorky Petr Bursík.

Podle zhotovitele dokumentace by totiž jen zastřešení hlavního nástupiště stálo víc, než kolik vedení magistrátu předpokládá za přestavění celé lokality. „Cena naprosto neodpovídala našim představám,“ konstatoval první náměstek primátorky Tomáš Trtek. Už loni v listopadu přitom ale hovořil o tom, že si město žádný skluz dovolit nemůže, už tehdy bylo kvůli projektu pozadu.

Centrální nástupiště má dostat nejen novou střechu. Její podobu včetně okolních prostor terminálu má navrhnout Kancelář architektury města. V rámci této akce bude opravena vozovka mezi nástupišti, která je v havarijním stavu a musí se udělat důsledně, aby se předešlo tvorbě hrbolů na asfaltu.