Jednou z novinek jsou poplatky, které místní prakticky neznali. „Byla to pro nás všechny velká neznámá, ale řekla bych, že vše je na dobré cestě. Lidé mohou platit nájem zde na úřadě a nově tu platí vyhlášky o poplatku ze psů a o jejich pohybu v obci. Od podzimu navíc přibude úhrada za svoz odpadu," informovala starostka Marie Ambrosová. V březnu zde dokončili převod majetku od armády, jenž činí čtyři panelové domy, jedenáct dvojdomků a pár dalších budov. V rámci optimalizace vojenských újezdů získal Bražec i několik stovek hektarů pozemků ve svém katastru včetně lesa, které v současné době spolu s bytovým fondem zavádí do svých účetních programů.

„Následně bychom rádi nabídli byty a domy k odkoupení jejich nájemníkům," doplnila starostka. Do vínku také obec dostala nově opravenou budovu obecního úřadu. V té se nachází i obřadní síň, klubovny pro děti nebo veřejná knihovna. Navíc je Bražec součástí stále populárnější Doupovské cyklostezky vedoucí po hranici výcvikového prostoru. Co zde obyvatelům zatím chybí, je hospoda. Ta tu neexistuje už pět let a o jejím znovuotevření obec uvažuje, ale jen v soukromých rukou. „Jinak tu pořádáme tradiční akce, které by neměly chybět snad v žádné obci. Stavění a kácení máje, dětské dny, zábavy pro nejmenší i dospělé a podobně," dodala starostka Ambrosová. Novinkou v kulturním a společenském životě pak budou letošní oslavy sedmi set let od první zmínky o zdejší tvrzi, která pochází z roku 1316. „Výročí plánujeme oslavit na podzim. V současnosti hledáme a shromažďujeme historické souvislosti spojené s touto událostí. V jakém duchu oslavy zkoncipujeme, ještě nebyl čas řešit," dodal místostarosta Bražce Petr Votruba.

Do občanské vybavenosti obce patří dále obchod se smíšeným zbožím. Za lékařem, na poštu a do školy dojíždějí místní do Bochova. „Spojení máme slušné a kromě víkendů není problém jet kamkoliv. Pro děti do školy i ze školy sem zajíždí autobus," pokračovala starostka. Zastupitelstvo tu od svého ustanovení zasedalo pětkrát, zatím v mimořádném režimu, jelikož se snaží řešit problémy, tak jak přijdou a pokud možno ihned. Dále zprovoznili SMS portál pro občany, pracují na internetových stránkách obce a plánují zavedení obecní kroniky.