Bezradní úředníci, naštvaní řidiči. Ani v úterý 10. července se na centrálním registru vozidel situace příliš nezměnila. Vozidlo lidé stále přihlásit nemohli. Systém se sice rozběhl, ale jako by si dělal vše po svém.

„Po srdceryvném televizním projevu pana ministra v pondělních večerních zprávách jsem čekal, že dnes bez problémů přihlásím vozidlo, ale mám prý smůlu," kroutil nevěřícně hlavou jeden ze sokolovských řidičů. Vyřadit vozidlo ovšem registr povolil.

„Dočasné vyřazení vozidla či úplné vyjmutí z registru lze provést. Přihlásit vozidlo však zatím v novém systému nelze," hlásila jedna z úřednic sokolovského úřadu v úterý dopoledne. Naproti tomu v Kraslicích vedoucí odboru dopravy Václav Češka uvedl, že systém funguje. „Program je nový, tudíž je možné, že klienti se u úředníků trochu zdrží, ale zatím to funguje," řekl.

V Chebu se centrální registr po počátečních problémech spustil v pondělí ve 14 hodin, ale ani pak nefungoval, jak má. Včera nebylo možné přihlásit vozidlo. Do systému sice bylo možné data zadat, ale nešlo vytisknout osvědčení. Systém si data ani nezapamatoval. Úředníci se navíc druhý pracovní den nemohli přihlásit do některých částí programu, a tak například nemohli zjišťovat, zda po daných autech není vyhlášeno pátrání.

Kdo ale chtěl v úterý odhlásit vozidlo nebo provést jinou změnu, nečekal na chebském úřadě dopoledne marně. Vyjma přihlašování vozidel úředníci mohli s registrem pracovat.

Stejná situace byla i na karlovarském magistrátu. „Podařilo se nám do systému se přihlásit, ale nefungují všechny agendy, například tisk dokladů. Proto žádáme klienty o trpělivost. Data nabereme a můžou si vše vyzvednout později," uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.