Připravena je například série přednášek cestovatelů, divadel v iglú a několik koncertů. Čeká na vás páteční vernisáž, zcestovalé večerníčky a večerní Jam Session. Na sobotu jsou naplánované tři cestovatelské přednášky. Se svým neotřelým vyprávěním „až na kost“ vystoupí cestovatelka Monika. Výpověď v práci, prodat všechno, zbytek nacpat do krosny, žádný plán, skoro žádné úspory.

Touha vidět svět, dvacet pět tisíc nastopovaných kilometrů, přes tři desítky zemí a po osmi letech návrat do České republiky. O tom bude její vyprávění.

Další vystoupí Matěj. Ten na své tříleté cestě projel svět jenom na kole a na kajaku.

Na začátku bylo zlomené srdce, vážná nemoc a kolo z bazaru. Následoval průjezd Hedvábnou stezkou Evropou a Asií, přeplutí Karibského moře v nafukovacím člunu, ztroskotání, Amazonská džungle, Sahara a mnohem víc. Třetici vypravěčů doplní Der Šenster Gob vyprávěním nejen o sobě.

Ten vám poví i o tom, jak pár kamarádů postupně zjišťovalo, kde všude a jak dlouho se dá uživit hudbou na ulici. O tom, jak zjistili, že z výletu se dá jet rovnou na další výlet a člověk k tomu potřebuje jenom veliké auto s kamny a bez záchodu, o tom, čeho všeho se lidé bojí, ale ono to není zlé, a čeho všeho se lidé nebojí a ono to je zlé a koho všeho člověk může potkat. A to celé na příkladu výpravy do Gruzie, leč i s přesahem k jiným cestám a k tématům samoživné kočovné kultury a motorizovaných maringotek obecně.

Dalším bodem programu je divadlo Arktický Robinson aneb neuvěřitelná putování Jana Eskymo Welzla nás vezme na putování mrazivými pláněmi Sibiře mezi Eskymáky. Dobrodružný příběh o cestě za svým snem nás přenese do ledového království vysoko za polárním kruhem, na konec světa, který se nazývá Arktida. Uvidíme, jak bez technických vymožeností dnešní civilizace žili a lovili Eskymáci. V iglú zhlédneme, jak jim náčelníka dělal rodák ze Zábřeha. Večer zazní zvuky židovské, romské a balkánské v podání Der Šenster Gob.

Pokračovat budou tóny jednočlenného sebesmyčkovacího orchestru, projekt Omnion. Písně pro pozdní radovánky zajistí DJ 000333, Míra & Vasho. Připraveno je samozřejmě i občerstvení a Prádelna s dalšími dobrotami v zádech. Tento rok se také poprvé vztyčí dětský YurTent. Na neděli je naplánovaná krátká procházka, kterou zvládnou i ti nejmenší, a proběhne přátelský zavírací kruh. Vstup je dobrovolný a účinkující lze tradičně podpořit rovnou do klobouku.