Po rozdělení ALTERNATIVY, z níž tři zastupitelé zůstali v bývalé koalici (Jaroslav Růžička, Petr Masák, Viktor David) a dva mimo ni (Jiří Kotek, Jiří Souček), se nabízí otázka? Kam kráčíš, ALTERNATIVO? Odpověď náměstka Jaroslava Růžičky? „Jednáme o budoucnosti, scházíme se a trváme na tom, aby řešení starých kauz bylo zakotveno v koaliční smlouvě. Ustoupit nechceme a nemůžeme. Bez toho do vznikající koalice s ODS nepůjdeme,” zdůraznil.

A jak vidí budoucnost zastupitel Jiří Souček, pediatr a primář, pro něhož je spolupráce s ODS nepřijatelná?

„Z pohledu sympatizanta volebního programu ALTERNATIVY, který byl zvolen občany do zastupitelstva města, mně nepřipadne možné v eventuální koalici s ODS tento program naplňovat. Myslím tím prioritní náležitosti, jako reorganizace řízení a složení magistrátních úředníků, včetně bodu posouzení a řešení tak zvaných kauz z minulosti, kdy prodeje či převody či pořízení majetku (KV Arena) neproběhly transparentně a nesly známky korupčního jednání.”

Jak se díváte na současné chování a postavení Jiřího Kotka?
Já si vážím toho, že po řadu let, co pana Kotka znám, zastává své razantní názory velmi houževnatě, možná příliš přímočaře a není poplatný mocenským a jiným tlakům. Jeho současné chování plně koreluje s odpovědí na první otázku. Dle mého soudu pan Kotek jenom naplňoval svojí činností v pozici prvního náměstka to, co mnoho let hlásal, za co bojoval, a v některých případech již dostává za pravdu, soudě alespoň dle činnosti orgánů v trestním řízení, týkajícím se některých bývalých zastupitelů.

Že to nemuselo uspokojovat některé členy bývalé koalice K20, to celkem chápu.
Pokud slovem postavení je myšlen určitý kredit, tak se domnívám, že v očích svých voličů a sympatizantů žádný kredit neztratil.