Dostavba rychlostní silnice R6 nenechává chladným ani primátora Karlových Varů Petra Kulhánka (KOA). Ten adresoval ministru dopravy Pavlu Dobešovi dopis, ve kterém zmiňuje argumenty pro nutnost dokončení této klíčové komunikace.

„Rád bych zopakoval, že význam této komunikace je pro město i celý region zcela zásadní. Silnice R6 je objektivně považována za jeden z nezbytných pilířů dopravní infrastruktury. Neexistence tohoto dopravního spojení je kritickým faktorem pro budoucí rozvoj kraje i našeho města,“ říká Kulhánek.

Toho mrzí, že v návrhu rozpočtu státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2012 a výhledu na roky 2013 a 2014 není v základní části ani jedna ze staveb R6 mezi Karlovými Vary a Novým Strašecím. „Tento stav a takovýto postup považuji za zcela neadekvátní s ohledem na mnou popsané potřeby Karlovarska,“ vzkázal ministru Dobešovi Kulhánek.

Ten také ve svém dopise zmínil řadu pádných argumentů, které podle něj jsou velmi důležité a ukazují důvody, proč silnici R6 dodělat. „Jsem připraven na další diskusi, pokud ji pan ministr shledá účelnou,“ uzavřel primátor města.

Jeho slova schvalují i motoristé. „Je to hrůza, že se ještě nic neděje. Už se o tom mluví dost dlouho. R6 by výrazně pomohla rozvoji kraje i podnikání,“ sdělil názor řidič Jaroslav Peterka.