Náročný víkend má před sebou karlovarský primátor Petr Kulhánek, protože se v Karlových Varech zahajuje lázeňská sezona. Ten potvrdil, že ho nejvíce těší, když se lidem program akcí líbí.

Začíná zahájení lázeňské sezony, na co se nejvíce těšíte?
Těším se na město plné lidí, dění, doufám i krásného jarního počasí. Těším se, že Karlovy Vary navštíví řada významných osobností. Potěšil mě program pátečního slavnostního večera v městském divadle, kde vystoupili karlovarští symfonici společně s jazzmany Karlovarského reprebandu. A rád bych věřil, že i ostatní program bude jak pro Karlovaráky, tak pro návštěvníky města atraktivní, a zejména v neděli také pro děti.

Případně z čeho jsou v souvislosti s touto akcí obavy?
Na rozdíl od minulých let, kdy bylo počasí stálé a hezké, letos je proměnlivé a předpovědi se mění den ze dne, takže nás trochu trápí obavy, aby nám nakonec oslavy nezmokly. Slavnosti jsou také velice náročné na organizaci, věřím ale, že náš tým dokáže vše zvládnout bezchybně, a i kdyby se měly nějaké drobné problémy objevit, nebudou nijak viditelné a nezkazí celkový dobrý dojem. Posilujeme činnost městské policie, tak aby byla připravená okamžitě řešit jakékoliv problémy, které s sebou zvýšený provoz během těchto dní a město plné lidí mohou přinést.

Jaký významný host Vás přijetím pozvání nejvíce potěšil?
Potěšili mě kolegové primátoři, kteří o slavnosti lázeňské sezony v největším lázeňském městě České republiky projevili velký zájem, těší mě také účast předsedy Senátu. Příjemnou zprávou je návštěva mnoha zahraničních hostí, zástupců významných partnerských měst a velvyslanců mnoha zemí světa.

Na co byste lidi rád pozval?
Na bohatý kulturní a společenský program rozprostřený po celém centru města. Z tradičních událostí především na svěcení pramenů na Mlýnské kolonádě nebo na průvod Karla IV., který půjde odpoledne od Letního kina směrem k Alžbětiným lázním. Tradicí se už také stává běh číšníků a celý Food Festival, který se koná před hotelem Thermal. A jak už jsem zmínil, rodiny s dětmi srdečně zveme na nedělní dětský den.

Máte nějakou vzpomínku na předešlá zahájení sezony?
Určitě, to minulé mělo skvělé počasí i bezproblémový průběh, dostali jsme na něj jen pozitivní ohlasy. Týkaly se především programu – místo několika jednotlivých velkých akcí se konalo mnoho vystoupení a akcí na mnoha místech ve městě, každý si mohl vybrat podle své chuti a doslova přecházet z jedné akce do druhé. V tom chceme určitě pokračovat.

Jaká myslíte, že bude pro lázně letošní sezona?
Budeme si přát, aby pokračovala v pozitivním trendu té minulé, a aby loňskou, dosud rekordní návštěvnost města, ještě překonala. Karlovy Vary na to mají, jsou jedinečné, čím dál hezčí, mají co nabídnout. Snažíme se zájmu návštěvníků vycházet vstříc a napomáhat mu co nejširší prezentací našeho města a jeho významných událostí ve světě, stejně jako zlepšováním služeb a infrastruktury pro návštěvníky i obyvatele města.