O nebeské a pekelné osazenstvo se přitom postará samotné vedení města. Do kostýmu Mikuláše se oblékne náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO). Kdo bude čert a anděl, ještě není rozhodnuto. „Je to na mně a náměstku Bursíkovi, ještě nevíme, kdo koho bude dělat,“ komentovala mikulášskou karlovarská primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Speciální autobus bude po Karlových Varech jezdit tři hodiny a na své trase má Rybáře, Dvory, Bohatice i Drahovice. Vyrazí ve 14 hodin ze zastávky Okružní ve Staré Roli, ve 14:35 bude například na Růžovém Vrchu, v 15:20 zastaví u Městské tržnice, v 16:15 na Rozcestí U Koníčka, odkud na 17. hodinu vyrazí na konečnou zastávku k Lázním III. „Zájemci se mohou buď jen potkat s družinou Mikuláše na zastávkách nebo se autobusem i svézt,“ doplnila mluvčí magistrátu Helena Kyselá.

„Jízdné platí pochopitelně Mikuláš. Všichni cestující dostanou navíc malou odměnu,“ upřesnila primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

V 17 hodin pak začíná velká mikulášská show v hlavním dějišti letošních karlovarských vánočních trhů, kterým je Mlýnská kolonáda. Sem dorazí i čerti krampusové z Lokte. Nebude to tu jen o strašení, protože účast přislíbil na Mlýnské kolonádě také anděl s Mikulášem. O hodinu později se o zábavu postará Maxim Turbulenc. Tím ale čtvrteční mikulášská zábava pořádaná městem nekončí. „KV Arena pořádá v tréninkové hale tradiční Mikulášské veřejné bruslení. Vstupné se neplatí. Od 18 do 19 hodin se bude bruslits čerty, anděly a možná i Mikulášem v rytmu pohádkových hitů,“ dodala mluvčí Helena Kyselá.