VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nechci, a ani si nemohu hrát na soudce

KARLOVY VARY - Rozhovor s primátorkou města Veronikou Vlkovou.

27.8.2007
SDÍLEJ:

Primátorka města Veronika Vlková.Foto: DENÍK/Petr Kozohorský

Pouhé dva měsíce od sebe dělí okamžiky, kdy karlovarská primátorka Veronika Vlková přivedla na svět syna Tomáše a kdy opět zasedla do primátorského křesla. Do funkce se vrátila v době, kdy se přetřásá kauza rodiny Zádamských, přesněji řečeno její možné propojení s radním Václavem Tomáškem. Karlovarskému deníku poskytla v této napjaté době primátorka tento rozhovor:

Myslíte si, že se dají skloubit povinnosti matky a primátorky města?
Povinnosti matky jsou vázány na potřeby dítěte. Fakt je ten, že můj malý je vzorné dítě. Už od narození má pravidelný rytmus spánku, stejně tak je tomu ipřes den. Plnění pracovních povinností je tedy možné a v době, kdy s Tomáškem nejsem, je v těch nejlepších rukách.

Máte chůvu, nebo se o hlídání starají babičky?
Zatím má péči o Tomáška na bedrech moje maminka, která bydlí ve stejném domě jako já. Navíc bydlíme kousek od magistrátu, takže je to prostě nádhera. Pochopitelně se snažím se synem trávit co nejvíce času, svůj pracovní režim přizpůsobuji jeho potřebám.

Setkala jste se s názorem jiných matek, že tento přístup není pro dítě nejvhodnější?
Dnes je prostě takový trend. Podívejte se na všechny ostatní matky, které se pohybují například v advokacii. Znám případy, že matka byla pár týdnů po porodu v soudní síni. A podívejte se na paní Talmanovou…
Dříve, když lidé hospodařili, vzala matka dítě do uzlíku a šla s ním na pole. A pak: Matky, i když jsou doma, tak uklízejí, perou, vaří, žehlí… A to je také práce, navíc velice časově náročná.

Pojďme ale na magistrát města. V současné době si kupujete nový služební vůz. Proslýchá se, že jste se, vzhledem k rozrůstající se rodině, pořídila větší a dražší vůz než současný mercedes. Jak je to?
Stávající vůz je více než pět let starý a jeho poruchovost je v poslední době velká. Tím se logicky zvyšují náklady na jeho provoz. A také je častěji v servisu, takže k nepotřebě. Co se týká nového vozu: Nekupujeme auto větší, je ve stejné kategorii jako to současné. A dokonce je levnější než to, které jsme kupovali před pěti lety.
Cena nového vozu je 1,2 milionu korun (za mercedes před pěti lety magistrát zaplatil takřka 1,5 milionu. pozn. autora). Přibližně 200 tisíc získáme jako vratku DPH. Starý vůz ještě můžeme odprodat řádově za 300 tisíc korun. Takže když si to spočítáme, přijde nový vůz magistrát přibližně na 700 tisíc korun. A za takovou cenu neseženete ve srovnatelné třídě ani vůz domácí produkce. A to, že mám doma BMW, nemělo na konečné rozhodnutí o nové značce primátorského vozu vliv. Je to jednoduše tím, že prodejce BMW dal nejsmysluplnější nabídku ze všech oslovených prodejců.
Díky nákupu nového vozu dojde ke snížení výdajů za opravy. Za ty jsme jenom v loňském roce zaplatili více než sto tisíc korun.
A jestli jsem si nový vůz koupila kvůli rodině? Pokud bych si vybírala vůz pro rodinu, určitě by to byl takový, do kterého se vejde kočárek. A tuto podmínku nový služební vůz rozhodně nesplňuje. Kombi nekupujeme. A rozhodně služební vůz nebude sloužit mým soukromým účelům. Máme doma dvě plně funkční auta.

Daleko závažnější je ovšem otázka radního Václava Tomáška, který veřejně přiznal, že obchodně spolupracoval s gangem Zádamských. Kdyby, čistě hypoteticky, za vámi přišla policie s tím, že pokud se za něj zaručíte, celou věc shodí ze stolu, postavila byste se za radního?
To je, jak sám uznáte, nereálné. Současnou situaci popíši velice jednoduše. Do doby, než budu mít relevantní informace a relevantní doklady, nemám s čeho vycházet, abych mohla cokoliv říci. To, že někdo někomu dodává zboží, není protiprávní činnost. To by pak musela být postižena každá prodavačka, která panu Zádamskému prodala rohlík nebo mléko.
U vztahů mezi panem Zádamským a panem Tomáškem jsem nebyla, takže je nemohu rozklíčovat. Pana Zádamského vůbec neznám a do podnikatelské činnosti pana Tomáška také nevidím.Kdykoliv mě někdo informoval o jeho vztazích se Zádamským, bylo to na úrovni agentury ´jedna paní povídala´. Kdybych se řídila jen tím, co se říká, nemluvila bych s půlkou republiky.
Nebráním se jakýmkoli argumentům, jakýmkoli dokladům a důkazům. Se všemi se seznámím, vyhodnotím a pokud to bude v mé kompetenci, přijmu i opatření. Zatím je ovšem vše ve stádiu tvrzení proti tvrzení. A já si nechci, a ani nemohu hrát na soudce, který řekne: „Ten má pravdu, ten druhý určitě ne!“

Myslíte si, že by v okamžiku, kdy by případně došlo ke sdělení obvinění panu Tomáškovi, mohla na karlovarském magistrátě vzniknout krize?
Kdyby to došlo až tak daleko? Nemyslím si, že by přišla nějaká krize. Za současného stavu věci ale beru pana Tomáška tak, jak ho znám z práce v politice. To, o čem se tady bavíme, ovšem leží výhradně v hypotetické hladině.

Jak na vás všechny ty problémy působí? Spíte klidně?
Neumím vypnout. Přemýšlím i v noci. Dělala jsem to i když jsem pracovala jako advokátka. Stále přemýšlím o řadě věcí. Třeba o tom, kam Karlovy Vary dále posunout, jak oslavit pětisté výročí lázeňství v Karlových Varech…
Usínám ale naprosto bez problémů, protože jsem po celém dni unavená. Občas se ale v noci vzbudím, protože mě něco napadne. Práce primátorky prostě není taková, že ji necháte za dveřmi kanceláře.

Váš předchůdce Zdeněk Roubínek byl prvním porevolučním primátorem, který vydržel ve funkci celé volební období. Myslíte si, že ho budete následovat?
Nejsem zvyklá předjímat situaci. Kdyby došlo k jakýmkoliv komplikacím každého z mých dvou dětí, je pro mě rodina důležitější. Budu se rozzhodovat podle aktuální situace. Ale určitě bych chtěla celé volební období vydržet.

27.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Management - Management Vedoucí 22 500 Kč

Vedoucí ostatních úředníků vedoucí oddělení inspekce NLZ pro Karlovarský kraj. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22500 kč, mzda max. 33830 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: vedoucí oddělení inspekce NLZ pro Karlovarský kraj , Více informací naleznete na: http://www.suip.cz/oip06/uredni-deska-oip-plzensky-a-karlovarsky-kraj/, Místem výkonu služby je město Karlovy Vary, jedná se o volné pracovní místo ve státní službě, služební místo je na Oblastním inspektorátu práce pro Plzeňský kraj a Karlovarský kraj.. Pracoviště: Státní úřad inspekce práce - karlovy vary, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Alena Ohnhäuserová, .

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 13 140 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ/KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13140 kč, mzda max. 19730 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KUCHAŘ/KA, Kontakt: p. Mgr. Jiří Kopárek, tel.: 353563426, e-mail: posta@skoladvory.cz, Práce ve školní jídelně - příjemná pracovní doba, volné víkendy., Podmínkou je praxe v oboru, nejlépe v oblasti hromadného stravování., Při oboustranné spokojenosti předpoklad prodloužení smlouvy na dobu neurčitou.. Pracoviště: Základní škola karloy vary, 1.máje 1, příspěvková organizace - 001, 1. máje, č.p. 58, 360 06 Karlovy Vary 6. Informace: Jiří Kopárek, +420 353 563 426,608 245 699.

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 16 000 Kč

Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních NOČNÍ RECEPČNÍ. Požadované vzdělání: úsv. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NOČNÍ RECEPČNÍ, Kontakt: pí Nováková, tel.: +420 353 972 524, e-mail: manager@retroriverside.cz, Pracovní doba 19:00 - 7:00 (v režimu krátký a dlouhý týden), Luxury Wellness Resort RETRO RIVERSIDE***** přijme pracovníka na pozici noční recepční., Požadujeme:, - úplné střední vzdělání s maturitou, ČJ a AJ podmínkou (NJ a RJ výhodou), zodpovědnost, pečlivost, proklientský přístup., Nabízíme: , - práci v luxusním hotelu s příjemným kolektivem a zajímavými benefity:, - prémie na základě proaktivního přístupu, podnikové stravování, zaměstnanecké výhody.. Pracoviště: Retro management, s.r.o. - hotel retro riverside - 001, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Nováková, +420 353 972 524.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 19 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech POKOJSKÁ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POKOJSKÁ , Kontakt: p. Albrecht Martin, tel.: 702160633 (10:00 - 18:00 hod), e-mail: martin.albrecht@irishotel.cz, Spa hotel IRIS**** přijme do svého týmu POKOJSKOU, Požadujeme: praxe v lázeňském hotelu vítána, Příjemný vzhled a vystupování, bezúhonnost, spolehlivost a poctivost, pečlivost, smysl pro pořádek a čistotu. , Požadujeme základní znalost ruského jazyka., Pracovní doba: 12 hodinové směny - krátký, dlouhý týden , Nabízíme zaměstnanecké stravování, možnost osobního rozvoje a další benefity., , Místo výkonu práce: Sadová 866/39, PSČ 360 01, Karlovy Vary. Pracoviště: Vin - corfu company s.r.o., Sadová, č.p. 866, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Martin Albrecht, +420 702 160 633.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Dalovický ´Kiwák´ již po sedmadvacáté

Ilustrační foto.

Starosta Sadova Frisch rezignoval

Do záchrany chebského hradu půjde přes 30 milionů korun

Cheb - Lešení opět obklopilo chebský hrad. Pokračuje zde další fáze obnovy této památky. Do poloviny roku 2022 má být postupně proinvestováno přes 30 milionů korun.

Zloději řádili na nové lávce

Karlovy Vary – Po nové lávce přes koleje z horního nádraží na Růžový vrch měli lidé poprvé přejít tento týden, ale kvůli řádění zlodějů nepřejdou.

Kolabující řidič si to zamířil na policii. Byl to dobrý nápad

Karlovy Vary – Nevolno se udělalo dvaašedesátiletému muži, který proto sedl do auta a vydal se na pohotovost.

Slavii udolalo Ústí gólem kanonýra Krátkého

Karlovy Vary – Sice prohra 0:1, ale i přesto skvělý výsledek. Ten si připsali na účet v rámci letní přípravy fotbalisté třetiligové karlovarské Slavie na půdě účastníka FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ústecké Army.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT