„Dopravní řešení v této lokalitě zůstane zachováno. Kancelář architektury města (KAM) má na starosti okolní prostory včetně vzhledu přístřešků,“ uvedl náměstek primátorky Petr Bursík (ODS). Náměstek Tomáš Trtek (ANO) pak zdůraznil, že město si už nemůže dovolit žádné komplikace. „Jsme ve skluzu kvůli projektové dokumentaci. Žádné změny už řešit nebudeme, abychom nepřišli o dotace,“ poznamenal náměstek Trtek.

Jak vysvětlil mluvčí radnice Jan Kopál, projekt je už zpracovaný, a i když KAM přišel s některými návrhy, například se změnou jízdních pruhů, ty už se ale do dokumentace zapracovat nestačí.

„Do konce září tak musíme začít s opravou komunikací. Jaký bude finální vzhled nástupišť, můžeme ještě společně s KAMem řešit,“ doplnil Kopál s tím, že prostor bude i pro případnou přeměnu nevyužité travnaté plochy přímo před Tržnicí. Podle KAMu by mohla být vydlážděná,a celá tak mohla sloužit například jako tržiště. Prioritou je nyní rekonstrukce vozovky mezi nástupišti, která je podle náměstků v havarijním stavu a musí se udělat důsledně, aby se předešlo tvorbě hrbolů na asfaltu. Současně s tím čeká oprava i přilehlou Varšavskou ulici. „Rekonstrukce terminálu se uskuteční za provozu,“ dodal Trtek.