„Naše pivo se objevilo v mnoha filmech, například i ve Vrchní, prchni!, který se natáčel přímo ve Varech. Je to krásná a vtipná scéna a my jsme do toho chtěli zapojit naše výčepní. Navíc jsme se stali partnery filmu Zátopek, takže běh s pivem k tomu všemu seděl ještě víc," říká brand manažerka Pilsner Urquell Kateřina Hašková s tím, že by akci rádi zopakovali i do budoucna. "Pro návštěvníky festivalu a je to milé zpestření,“ dodala.

Josef Abrhám.
Zemřel Josef Abrhám. Oblíbenému českému herci bylo 82 let

Do Karlových Varů zavítal například výčepní z pražských Vinohrad Jan Žižka, jehož na závod přilákala atmosféra filmového festivalu a také možnost potkat se s kolegy z branže. "Líbí se mi, že je běh zaměřený na pana Zátopka, takže jsem rád, že i tímto způsobem mohu podpořit jeho někdejší výkon," říká pražský výčepní.

Z hlavního města dorazila i zkušená výčepní Monika Ječmínková, která si dokáže i ze sebe udělat legraci. "Jsem malá a za výčepem nejsem moc vidět, občas si proto ze mě ostatní utahují," říká výčepní Plzeňského Prazdroje Monika, která před pěti lety začínala v Plzni v restauraci Cisterna, ale nyní přestupuje do pražské Kolkovny. "Je fajn vidět se s kolegy, s nimiž se člověk normálně nevidí. A když je k tomu naše skvělé pivo, není co dodat," uzavírá s úsměvem.