Jedním z měst, která se připravují na výstavu květin a zahradní techniky Flores, je Plzeň. Už v pondělí ke KV Areně dorazil kamion s květinami a plzeňskou expozicí. Atraktivní výstava začíná už zítra a doplní ji i pestrý program.

„Plzeň se do výstavy přihlásila již v říjnu minulého roku a pečlivě připravila svou výstavní expozici, která sestává jednak z mobilních modelů a jednak ze zahradních úprav. Návštěvníci si budou moci tuto prezentaci prohlédnout osobně společně s ostatními vystavovateli, kterých je na 40. Zajímavostí je, že pro potřeby této výstavy bylo zakoupeno v Holandsku přes 30 tisíc kusů tulipánů, 25 tisíc kusů macešek, okrasné dřeviny, dekorace a vodní fontány,“ uvedl Tomáš Balcar, hlavní zahradník chystané výstavy Flores.

Jedná se o první ročník a zároveň pokus zařadit Karlovy Vary mezi města, která vlastní podobnou výstavu.

„Karlovaráci mohou již od poloviny dubna sledovat rozkvetlé tulipány na kruhovém objezdu u KV Areny. Organizátoři slibují návštěvníkům kromě možnosti výhodně nakoupit květiny nebo zahradní techniku také možnost získání velkých slev u prodejců a vystavovatelů. Také příznivci kultury nepřijdou zkrátka, protože je pro ně připraven denně hudební program, který je zahrnut v jednodenní vstupence za 20 korun. Vstup je přes foyer hlavní haly a diváci se mohou těšit například v pátek na vystoupení Palečka - Janíka, Pavla Dobeše, v sobotu pak Petra Spáleného nebo Jakuba Smolíka. Pro děti jsou pak připraveny pohádky a dětské atrakce,“ doplnil pozvánku na tuto zajímavou a ojedinělou výstavu Flores Balcar.