Skiareál Klínovec hlásí před víkendem mezi 70 až 130 centimetry sněhu a vynikající podmínky pro lyžaře. Areál je otevřen od 9:00 do 16:00. V provozu jsou lanovky Prima Express, CineStar Express, SUZUKI, Dámská a dále vlek F i pojízdné koberce v dětských parcích. Připraveno je všech 18,9 km sjezdovek všech obtížností

Večerní lyžování je na Klínovci v pátek a v sobotu od 16:00 do 21:00 na vleku F. V okolí Klínovce je připraveno 49 km běžeckých tras včetně magistrály na Horní Halži. V provozu jsou pravidelné skibusy z Loučné, Háje, Mariánské, Jáchymova a skibus Fichtelberg – Boží Dar – Klínovec.

Po nadílce nového sněhu panují ve Skiareálu Boží Dar – Neklid výborné podmínky. V provozu je od 9:00 do 16:00. Sněhu je tady mezi 60 až 80 centimetry. K dispozici je lanová dráha (A) + vleky (C, D, E, F) na Neklidu, Za Prahou (B) a Hranice (G). Večerní lyžování na vleku Hranice (G) je v pátek a v sobotu od 18:00 do 20:30. V provozu je rovněž skiareál Novako.

Na Plešivci je přes půl metru sněhu a v provozu byly čtyři sjezdovky – Hana, Milena, Renata a Daniela II. K nim by měla přibýt ještě Aida a Pavla. Kolem 70 centimetrů sněhu a dobré podmínky jsou v Potůčkách, otevřeny jsou i oba skiareály v Perninku.

Na Kraslicku je v provozu skicentrum v horské Bublavě. Na svazích tam leží 45 cm sněhu. V provozu je Malý a Velký Bleiberg včetně dětského parku. Vlekaři nyní čekají na další mrazy, aby mohli zasněžit kilometrovou sjezdovku se sedačkovou lanovkou, kterou skicentrum opravilo po ničivé vichřici. „Provoz na lanovce zahájíme, jakmile se podaří dosněžit sjezdovku Lesní. Mimo sjezdové tratě Lesní a Velký Bleiberg je na Bublavě lyžování výborné a dostatek sněhu i kvalitní podmínky by měly vydržet i v příštích dnech,“ uvedl provozovatel bublavského skicentra Jiří Lhota.

Po sněžení se do úprav svahů vrhli i vlekaři v Kraslicích. Plány na vůbec první otevření skiareálů ale zhatila obleva. Obdobně je tomu i v sousední Stříbrné.

V Mariánských Lázních je v provozu lyžařský vlek C a sjezdovka č. 3 (Slalomák levá). Lanová dráha a sjezdovka č.1 Krakonoška budou v provozu od soboty.