Příprava investiční akce na silnici mezi odbočkou do Boučí a Dolními Nivami je už zahájena. Vývojové a testovací centrum pro autonomní vozy koncernu BMW vznikne na Sokolovsku.

Silniční napojení se začne stavět letos v květnu,, celkové náklady by měly dosáhnout 92,3 milionu korun. „O financování dopravního napojení jsem jednala s ministrem dopravy, peníze máme získat ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Náš kraj patří ke strukturálně postiženým regionům. Projekt předložen vládě jako aktualizace akčního plánu programu Restart,“ uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová. Kraj bude o finance žádat letos v lednu. Stavba silnice by měla být hotova v listopadu.

„Poté bude následovat stavba veřejného parkoviště včetně nabíjecích stanic pro elektromobily,“ poznamenal ředitel Krajské správy a údržby silnic Jan Lichtneger.

Vývojové a testovací centrum BMW by mělo mít více než sto kilometrů zkušebních tratí. To vše na celkové ploše 525 hektarů. Investice ve výši 250 milionů eur přinese stovky nových pracovních míst a zásadní posun v rozvoji regionu.

V centru najdou práci specializovaní inženýři, techničtí pracovníci i další personál. Potřebné odborníky chce firma najít v Karlovarském kraji a české talenty hledá náborový tým i na technických univerzitách a dalších školách. Centrum by mělo zahájit provoz koncem roku 2022.