Studio nabízí lidem se zájmem o jógu, aby pravidelně navštěvovali různé styly jógy, a tak například rozproudili novou energii, ozdravili své tělo, pročistili mysl a osvobodili tak duši od všedního uspěchaného dne.

Obavy, kolik se asi dostaví zájemců a příznivců jógy, se ukázaly jako liché. Přišli jak mladí, tak starší, dokonce i muži jogíni, někteří ze zvědavosti a začátečníci.

V úvodní části lektorka Romana Bauerová vysvětlila návštěvníkům proč se slaví Den jógy, připomenula historii jógy a naučila přítomné Surya Namaskar – pozdrav slunci. Dále pak vysvětlila techniku jednotlivých pozic propojená pohybem a dechem.

Tyto sestavy ásan vygenerují ve vašem těle životadárnou energii, stejně jako slunce v přírodě a nastává harmonie těla, mysli a duše.

Organizátoři tentokráte zvolili jógu v přírodě, velice vhodné a příjemné prostředí ke cvičení. Celá akce probíhala ve skvělé atmosféře a náladě, patrná byla i zřejmá únava, která se odbourala na závěr společným zpíváním manter.

Na závěr ještě organizátoři připravili příjemné občerstvení, dle slov cvičitelů zaručeně zdravé. Po ukončení oslav a zdárné akce, cvičenci a návštěvníci poděkovali všem organizátorům a lektorům, zejména Romče, Hedvice, Terezce, Petře a Ditě za krásně prožitý sváteční den v přírodě a všichni se těší na další podobné akce pořádané v Jógovém studiu Namaste ve Staré Roli.

Pavel Vaněček