Na adresu krajského úřadu pak přišlo rekordních 66 prací. Autoři těch nejlepších si odnesli hodnotné ceny v podobě dárkových košů a publikací o regionu.
Soutěž probíhala od 2. ledna do 28. února tohoto roku a hlásit se do ní mohli senioři nejenom s obrazy, ale i s fotografiemi a rukodělnými výrobky.

„Velice mne těší, že se soutěž setkala s takovýmto ohlasem. Senioři mají můj velký respekt, obdivuji jejich elán a vitalitu. Zejména u starších ročníků je až s podivem, s jakou lehkostí ovládají nejrůznější výtvarné techniky. Naší nejstarší soutěžící je paní Vítková z Karlových Varů, které je úctyhodných 90 let. Mám velikou radost, že je zároveň i jedním z výherců a mohla jsem jí osobně pogratulovat,“ uvedla hejtmanka během slavnostního předávání cen vítězům.

KUBÍK NĚMEC z Otovic se narodil 24. 3. 2017
Foto: Miminka z Karlovarska

V odborné porotě, která vybírala z každé kategorie tři vítězné práce, zasedli stejně jako v minulých letech osvědčení hodnotitelé.

A to ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec, vedoucí výtvarného oboru na Základní umělecké škole Antonína Dvořáka Karlovy Vary Dagmar Svobodová a profesionální fotografka Stanislava Petele.

„Hodnocení bylo opět velice náročné a musím říct, že každý rok nás senioři mile překvapí nějakou novou výtvarnou technikou. Je vidět, kolik práce a trpělivosti stojí za jednotlivými díly,“ upřesnil ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec.

Všechna soutěžní díla, včetně těch vítězných, jsou k vidění ve vestibulu budovy A krajského úřadu, Závodní 353/88, Karlovy Vary. Výstava, která vznikla ve spolupráci s Galerií umění Karlovy Vary, potrvá do 7. dubna a navštívit ji můžete každý všední den.

Bouřky mezi Kraslicemi a Nejdkem.
FOTO: Nad regionem se přehnaly bouřky