"Dělám to každý rok. Pokud chce člověk dostat lístky na ty nejlepší filmy, nic jiného mu nezbývá. A díky tomu jsem tak sehnala všechno to, co jsem chtěla. Jak jsem těch 12 hodin strávila? Něco jsem prospala, část jsem pročetla. Byla jsem na to vybavená, s sebou jsem měla křesílko i deku," hlásila Lucka.

Karlovaráků bylo ve frontě tentokrát hodně. Čekala tu například i Andrea Röhryová. "Festival si po letech covidu chci opravdu užít. Dá se říci, že jsem už pravidelný návštěvník," prozradila na sebe Andrea, která si do řady stoupla ve čtvrtek ráno kolem půl deváté. V nabídce filmů měla několik favoritů. "Tak určitě bych chtěla vidět film Noční pasažéři a pak Všechno všude najednou, který by měl být super," poznamenala návštěvnice festivalu.

Skupina Mig 21. Zleva: kytarista a skladatel Tomáš Polák, bubeník Jan Hladík, zpěvák a autor textů Jiří Macháček a klávesista a hráč na trubku Pavel Hrdlička.
Zahájení festivalu rozpálí v pátek SymfoMIG. Koncert před Thermalem je zdarma

Jen pár metrů před ní stála Eliška Náprstková z Prahy se svým dědečkem Janem Vrtiškou, kteří mají k regionu také vztah, nedaleko od Karlových Varů na Velkém Rybníku totiž mají chatu. "Stojíme tu asi hodinu, přišli jsme něco po 8. hodině ráno. Fronta postupuje celkem pomalu. Jsme s manželkou pravidelní návštěvníci, chodíme každý rok. Ale nebudeme to přehánět. Co bych chtěl vidět, tak je určitě Díra," usmál se Pražan. To jeho vnučka Eliška, která má na festival jen tři dny, je odhodlaná zhlédnout tři až čtyři filmy denně. "Nejvíce se těším na půlnoční projekci. Festival dává šanci vidět filmy, které se jen tak nenabízí. A pochopitelně tu chci nasát tu výjimečnou atmosféru," dodala Eliška.