Tržiště ve Varšavské ulici v Karlových Varech je snad prokleté. Po sérii podnájmů bývalých jednatelů městské společnosti KV City, v nichž se ztratil původní nájemce, tedy město, se jej magistrátu znovu nepodařilo pronajmout. Vítěz výběrového řízení Pavol Petruška těsně před jeho převzetím odstoupil od smlouvy.

Podle Jaroslava Fujdiara, současného jednatele KV City, to bylo kvůli vysokému nájmu, který v soutěži za šestnáct stánků nabídl. Petruška vyhrál výběrové řízení s návrhem na jeden milion 940 tisíc korun ročně. „Odmítl podepsat nájemní smlouvu. A my jsme pak souhlasili s tím, že tržiště bude společnost KV City provozovat i v lednu, než se najde někdo jiný. Druhý účastník soutěže byl vyřazen, proto město vypíše výběrové řízení znovu,“ uvedl Fujdiar.
Podnikatel Pavol Petruška má ale jiné vysvětlení.

„Šel jsem do toho s tím, že by se to dalo ukočírovat. Nájemné ve výši milion devět set tisíc jsem za šestnáct stánků sice nabídl, ovšem při jejich plné obsazenosti. A to město v připravené smlouvě neakceptovalo. Po poradě s právníkem jsem raději od pronájmu tržiště odstoupil,“ vysvětlil. Petruška zdůraznil, že by se snažil, aby stánky byly plně obsazené, ale nemůže si dovolit hradit městu nájem za prodejní místo, které je prázdné. „Souhlasil jsem i s omezeným sortimentem, který si město přálo. Tedy prodej biovýrobků a potravin. Rozpočítal jsem si, že za stánek by prodejce platil devět a půl tisíce při plné obsazenosti a chtěl jsem ještě zaměstnat lidi na úklid, zřídit toalety a pitnou vodu, aby si lidé ovoce a zeleninu mohli na místě umýt. Tuto nabídku ale město odmítlo,“ zdůraznil.

Zda bude výběrové řízení na tržiště skutečně vyhlášeno, o tom rozhodne dnešní rada města. „Odbor majetku připravil opětovné vyvěšení výběrového řízení na pronájem areálu. Pokud ho rada schválí, bude výzva vyvěšena zhruba jeden měsíc. Po tuto dobu bude tržiště zatím spravovat dosavadní nájemce, tedy městská společnost KV City Centrum,“ uvedla mluvčí karlovarského magistrátu Michaela Kousalová.