Naděje přetrvávala ještě v červenci, kdy bylo počasí takříkajíc v normálu, ale srpen vše lehce pokazil. „I přesto byla sezona lehce nadprůměrná. Musím říci, že jsme asi spokojeni, i když v červnu to vypadalo opravdu moc dobře. Srpen zklamal, měli jsme devět dní zavřeno, protože to na koupání prostě nebylo,“ říká vedoucí provozu sokolovského koupaliště Michal Pavel Walta. Nyní už ale přemýšlí o sezoně nadcházející, kdy chce doplnit vodní atrakce a věří, že se podaří na sokolovské koupaliště opět přivést nějaké kapely. „Letošní koncerty Michala Davida nebo kapely Kryštof neměly chybu a z pohledu návštěvníků koupaliště to byla prostě bomba,“ doplňuje Pavel Walta.

Spokojenost panuje i v KV Aréně, kde venkovní bazén během léta navštívilo přes pět tisíc lidí. Většinou se podle slov Jana Trubače jednalo o rodiny s dětmi. „Před sezonou jsme dokončili nové převlékárny, pro děti osadili některé nové herní prvky a udělali další úpravy v areálu a zlepšili beachvolejbalové hřiště,“ popisuje Jan Trubač.

Relativní spokojenost panuje i v Ostrově, kde se prý lidé namlsali červnových vysokých teplot, a když pak přišly ty tradiční letní, už na koupaliště moc nechodili. „Musíme říci, že červen byl nejteplejší a nejlepší za posledních dvanáct let. Červenec byl slabší průměr a srpen mimo poslední týden, katastrofa,“ říká provozovatel ostrovského koupaliště Tomáš Pilný a upozorňuje na rozsáhlou rekonstrukci, která byla včera zahájena. „Bohužel jsme ke konci sezony už měli z havarijních důvodů uzavřen dětský bazén a brouzdaliště, které budou kompletně opraveny v rámci první etapy rekonstrukce. Následovat bude oprava velkého bazénu a snad dojde i na tobogan,“ doplnil provozovatel koupaliště, které vlastní město Ostrov.

Trochu rozpačitě hodnotí uplynulou sezonu Simona Vránová, ředitelka společnosti KV City, která provozuje karlovarské koupaliště Rolava. Zde se prý letos potýkali s klesajícím počtem návštěvníků. Důvody ale neznají. „Myslím si, že jsme plně vybavené koupaliště, máme hlídanou kvalitu vody, plavčíky, vodní atrakce, sociální zařízení, a k tomu ještě in-line dráhu, hřiště a další věci. Areál je uklizený, tráva posekaná, ale mám pocit, že návštěvnost Rolavy klesá,“ říká ředitelka KV City, která chce do startu příští sezony zrekonstruovat dětské hřiště a postavit nové sociální zařízení vedle budovy údržby.