Poměrně teplé počasí, které panuje v těchto dnech, komplikuje život hlavně provozovatelům lyžařských areálů, kteří stále čekají na první sníh. Většina z nich plánovala, že by v tomto období už mohla zahájit provoz, ovšem na sjezdovkách je stále vidět tráva a po sněhu ani zmínka. Provozovatelé doufají, že jim začne počasí přát a v nejbližších dnech začne mrznout a napadne první sníh. V opačném případě by mohla být letošní lyžařská sezona velmi krátká.

„Určitě bychom chtěli začít zasněžovat co nejdříve, ale počasí zatím nevypadá vůbec dobře. A dokud nebude mrznout, tak zasněžovat nemůžeme. V loňském roce se u nás poprvé lyžovalo 5. prosince a v plném provozu byl náš areál od 10. prosince, takže máme relativně ještě čas. Snad nám počasí začne co nejdříve přát,” konstatoval Martin Píša ze Skiareálu Klínovec.

Podobné přání má také Bedřich Náprava, provozovatel lyžařského areálu v krušnohorském Jáchymově. „Zatím je to pro nás velmi špatné. V loňském roce se u nás lyžovalo už začátkem prosince, ale to letos zřejmě určitě nestihneme, protože předpovědi počasí nejsou dobré. Snad začne sněžit a mrznout co nejdříve, abychom mohli sjezdovky připravit na letošní lyžařskou sezonu,” řekl Bedřich Náprava.

Podle meteorologů by mohly přijít první sněhové přeháňky už v první polovině příštího týdne. „To by bylo skvělé. Samozřejmě, že čím dříve, tím lépe. Kdyby nám počasí nepřálo a začalo se lyžovat třeba na konci prosince, tak sezona bude opravdu krátká a navíc bychom přišli i o peníze, což by mohlo být pro některé areály katastrofální,” řekl jeden z provozovatelů lyžařského areálu v Krušných horách.

Ze špatného počasí mají samozřejmě strach také samotní lyžaři. „Nevypadá to tady dobře. Proto jsme se domluvili s pár kamarády a v lednu vyrazíme na hory do Itálie, kde si perfektně zalyžujeme. Snad už bude i sníh tady,” řekl Antonín Dušek z Ostrova.