„Příští měsíc, v srpnu, začneme se srovnáním pozemku bagry a buldozery," řekl za firmu KE Ostrov Elektrik Robert Jetleb. Firma smí zatím dělat jen základní úpravy, které povoluje vydané územní rozhodnutí. „To jsou právě přesuny zeminy a přípravné práce," uvedl starosta Ostrova Pavel Čekan s tím, že stavební řízení by mělo být u konce v září.

Vedení společnosti má představu, že do konce letošního roku by již měla být výrobní hala pod střechou. „Na jaře bychom se už chtěli stěhovat a začít plně využívat nové budovy," potvrdil Jetleb.

S dalším novým hráčem v průmyslové zóně to vypadá také pozitivně. Podle informací Deníku Witte Nejdek zpracovává studii a poté by se i ona měla pustit do terénních úprav.

Na poslední volné části zóny by starosta rád viděl kompostárnu, která by se postarala o zelený odpad z města.

„Zatím zpracováváme studie a hledáme dotační titul od Ministerstva životního prostředí, který by nám pomohl zafinancovat stavbu. První etapa stavby bez strojního zařízení vyjde kolem 20 až 25 milionů korun," řekl starosta a dodal, že definitivní jasno o stavbě bude až po podzimních volbách.

Ani poslední kousek, přibližně 1,1 hektaru, nezůstane bezprizorní.

„Jednáme s firmou, která se zabývá zpracováním dřeva," nastínil Čekan.

Společnost KE Ostrov Elektrik je součástí nadnárodní skupiny Konfektion E, která se specializuje na výrobu kabeláže a kabelových svazků pro automobilový a letecký průmysl. Založena byla v roce 1997 a od počátku své existence sídlí v pronajatých prostorách v Hroznětínské ulici společně s dalším významným ostrovským zaměstnavatelem, společností Amphenol. „Nová budova bude pro firmu lepší, všechno budou mít na jednom patře a myslím si, že se tak ušetří čas a zvýší se pohodlí zaměstnanců," vyjádřil se ke stěhování starosta.