Tým A ve složení Tomáš Koudelka, Martin Louda a obsadil 2. příčku. Tým B ve složení Tomáš Gvoždík, Stanislav Strejček a Jakub Zmrzlý příčku 3. Obě družstva do finále dovedl nehrající kapitán a profesor Ing. Alexandr Fales. Chlapci si výborně poradili se třemi disciplínami soutěže – testem fyzické kondice, teoretických znalostí z fyziky i psychické odolnosti. První příčku obsadila Střední průmyslová škola Třebíč.

Vítězný tým na závěr vyzkoušel demonstrační metodu výroby elektřiny za pomoci liščího ocasu a ebonitové tyče. Po soutěži se její účastníci přesunuli na exkurzi do laboratoří v Regionálním inovačním centru elektrotechniky na ZČU.

Policista Martin Benda.
Policista v civilu zachraňoval muže

Šestatřicátého korespondenčního kola soutěže se zúčastnilo 106 družstev, tedy celkem 318 studentů a studentek ze škol z ČR. V porotě zasedli Michaela Jirovcová mluvčí Skupiny ČEZ pro západní Čechy, Alžběta Bednářová inspektorka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a Pavel Suk, vědecký pracovník katedry jaderných reaktorů Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské na ČVUT.

Celostátní soutěž je součástí vzdělávacího programu společnosti ČEZ. Navazuje na seriál osvětových besed „Energie – budoucnost lidstva“, který běží nepřetržitě již 18 let. Cílem projektu je kromě prohlubování informovanosti mládeže o všech aspektech energetiky také motivace ke studiu technických oborů.

Martina Drábková