Sbírka dětského oblečení pro sociálně potřebné se konala v úterý v Červeném kříži v Karlových Varech. Podle ředitelky ovšem nebyla příliš úspěšná. Ta doufá, že se do její druhé části, která se koná v úterý 25. ledna, zapojí více lidí.

„Bohužel dorazilo přibližně deset lidí, což je opravdu málo. Čekali jsme, že jich dorazí mnohem více. I tak jsme ovšem rádi za věci, které nám donesli,“ řekla ředitelka oblastního Červeného kříže Věra Sládková. Sbírka je zaměřena hlavně na dětské oblečení. „Lidé mohou nosit zimní i letní oblečení, veškerou nepoškozenou obuv, hračky, ale také například školní potřeby. Naše středisko zajišťuje nebo zprostředkovává pomoc lidem, kteří se ocitli v sociální nouzi či jiné krizové situaci. Pomoc je určena lidem bez domova, samoživitelům či rodinám s více dětmí,“ pokračovala.

Oblečení, které Červený kříž vybere, je určeno dětem z Karlovarska. „Pokud se na nás ovšem obrátí někdo například z Chodova či Sokolova, kdo pomoc opravdu potřebuje, tak se samozřejmě nebudeme bránit a pomůžeme,“ uzavřela ředitelka. Červený kříž v Karlových Varech podporuje také mnoho místních obyvatel. „Když mohu pomoci, tak to samozřejmě udělám. Nechápu lidi, kteří staré oblečení vyhodí do popelnice, protože i to se může někomu hodit. Na ulici se může ocitnout každý z nás,“ uvedla Emílie Kratochvílová.

Příští týden v úterý se bude druhá část sbírky konat od 13 do 17 hodin